جدیدترین مطالب گالوس:

۴ نکته برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

speed-android

 

 

۴ نکته برای افزایش سرعت گوشهای اندرویدی:

۱- همواره کش نرم افزارها را خالی کنید .

هنگامی که شما فکر میکنید نرم افزارها بسته هستند و فقط نرم افزار پیش روی شما در حال استفاده از منابع گوشیتان است سخت در اشتباهید چرا که نرم افزارهای قبلی و در اصطلاح کش آنها در حال استفاده از گوشی شما بوده و تا حد زیادی کاهش سرعت به دنبال دارد

راه حل :

شما یا باید به صورت دستی و از داخل تنظیمات اقدام به خالی نمودن کش نرم افزارها کنی که این کار هم زمان بر هست و هم شما باید مدام آن را انجام دهید چرا که هر بار اجرای برنامه ها باعث پر شدن مجدد کش می شود .

ولی ما به شما نرم افزار Cash cleaner را معرفی می کنیم که امکاناتی همچون پاکسازی خودکار کش برنامه ها را دارد  و بسیار کاربردی می باشد نرم افزار مذکور را از لینک زیر دانلود کرده و نصب نمائید و مانند تصویر و توضیحات عمل کنید.

دانلود Cash Cleaner 

1

با رفتن به تنظیمات این برنامه می توانید تعیین نمائید که حافظه کش برنامه های شما را به طور خودکار هر یک ساعت خالی کند . در اینجا گزینه دیگری هم هست که با فعال کردن آن هر وقت گوشی خود را از حالت قفل در می آورید اقدام به پاکسازی کش می کند.

2

۲- غیر فعال و یا پاک کردن و حذف نصب نرم افزارهای غیر ضروری 

هر چقدر هم بگوئیم من چیزی نصب نکردم روی گوشیم بازهم نرم افزارهایی هست که شما با دیدن آیکون آنها متوجه میشوید که مدت زیادی از آن استفاده نکرده اید و اصلا نیاز ندارید پس دست به کار شوید و آنها را پاک و یا غیر فعال کنید تا قدمی در راه افزایش سرعت گوشی برداشته باشید.

برای این کار دو راه وجود دارد:

راه اول: به قسمت تنظیمات و سپس به قسمت Apps بروید (در گوشیهای فارسی مدیریت برنامه نام دارد) و از آنجا اقدام به حذف نصب نمائید .

راه دوم : استفاده از نرم افزارهایی که برنامه های موجود در گوشی شما را لیست کرده و شما می توانید به راحتی موارد دلخواه را پاک کنید.

پیشنهاد ما نرم افزار سوپر باکس می باشد که علاوه بر امکان حذف نصب یا Uninstall کردن برنامه ها امکانات دیگری هم دارد مانند فایل منیجر و غیره

دانلود SuperBox pro 

پس از نصب و اجرای برنامه با تصویر زیر مواجه می شوید که طبق شماره گذاری در زیر توضیح داده خواهد شد.

Installer 

تمام گوشی شما را خیلی سریع جستجو کرده و اگر برنامه نصب نشده ای داشته باشید به همراه آیکون نمایش می دهید و می توانید اقدام به نصب آنها کنید.

Uninstaller 

برعکس گزینه بالا عمل کرده و نرم افزارهایی که روی گوشی شما نصب است را لیست کرده و شما براحتی می توانید آیتمهای دلخواه را حذف نصب نمائید.

App2sd 

اگر قبلا نرم افزاری نصب کرده باشید که حجم نسبتاً بالایی داشته باشد و در حافظه داخلی گوشی نصب شده باشد می توانید توسط این گزینه آنها را به حافظه رم انتقال دهید که باعث افزایش نسبی سرعت خواهد شد.

Cash 

کش نرم افزارها را خالی می کند و باعث افزایش سرعت کار می شود که مقطعی هست و برای اینکار نرم افزار Cash cleaner را بالاتر معرفی کردیم.

Taskkiller 

نرم افزارهای باز را لیست کرده و شما میتوانید موارد دلخواه را انتخاب و به کار آنها پایان دهید ( این گزین هنرم افزار را می بندد و با خالی کردن کش فرق دارد)

File manager 

احتیاجی به توضیح  ندارد و مدیریت فایلهای موجود در رم و گوشی شما را بر عهده دارد

3

۳- نصب لانچر جدید و سریع و سبک

متن باز بودن پلتفرم اندروید به کمپانی های مختلف این اجازه را داده که محیط شخصی سازی شده خود را روی گوشی قرار دهند که اصطلاحاً لانچر نامیده می شوند و این لانچرها بعضا به خودی خود انقدر سنگین هستند که باعث کاهش سرعت گوشی شما میشوند .

راه حل:

پیشنهاد میکنیم لانچر Lighting Launcher را از لینک زیر دانلود و نصب کرده و طبق تصویر عمل کنید . خواهید دید که این لانچر چقدر متفاوت و سریع می باشد .(در صورتی که از این لانچر خوشتان نیامو و هیچ رقم نتوانستید باآن کنار بیایید ؛ حذف آن باعث بازگشت به حالت قبل خواهد شد و جای هیچ نگرانی نیست)

دانلود Lighting Launcher

بعد از دانلود و نصب این لانچر با تصویر زیر می شوید که گزینه Lighting Launcher را انتخاب و Always را می زنید.

4

۴- ویدجتها و شورتکاتهای غیر ضروری را از دسکتاپ حذف نمائید

نرم افزارهی مختلف اندروید همراه خود ویدجتها و شرتکاتهایی روی دسکتاپ اضافه میکنند که شما می توانید در صورت عدم نیاز به آنها اقدام به حذفشان کنید . به عنوان مثال خیلی از کاربران اندروید اقدام به گذاشتن ویدجت اسلایدشو روی دسکتاپ میکنند غافل از اینکه قدرت و حافظه ای که مصرف می کند ارزش آن زیبایی را ندارد پس غیر ضروریهای آنها را پاک کنید . برای انکار هم فقط کافیست روی ویدجت مورد نظر چند لحظه انگشت خود را نگه داشته  سپس آنرا به سطل زباله ای که بالا یا پائین گوشی ظاهر شده است انتقال دهید.

5

امیدوارم آموزشها و نکات مورد استفاده قرار گیرد  واگر کسی روش بهتر و یا نکته دیگر ی دارد در قسمت نظرات برای استفاده دیگران عنوان نماید.

(۸۳۰)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*