جدیدترین مطالب گالوس:

تشخیص گوشی اصل از تقلبی

اخیرا تبلیغات بسیاری در شبکه های ماهواره ای و یا سایت های اینترنتی مبنی بر خرید گوشی با قیمت پائین و یا خرید یک گوشی و گرفتن دو گوشی مشاهده می کنیم  هرچند قیمت بسیار پائین این گوشی ها نسبت به گوشی های موجود در بازار نشان دهنده اصل نبودن این گوشی ها می باشد اما جهت چک نمودن اصل یا تقلبی بودن گوشی خود میتوانید روش زیر را استفاده نمائید.

راحتترین روش برای تشخیص اصل یا فرع بودن یک گوشی استفاده از کد IMEI است.
IMEI یا (International Mobile Equipment Identity) یک کد ۱۵ رقمی منحصر به فرد است که توسط یک موبایل GSM برای شناسایی در شبکه GSM به کار می رود.
برای فهمیدن کد IMEI گوشی شما کد #۰۶#* را از تلفن همراه خود ارسال کنید. کد ۱۵ رقمی ظاهر شده همان کد IMEI شماست.
سپس به لینک زیر رفته و کد IMEI را وارد کنید تا مشخصات گوشی ظاهر شود.
IMEI Info
اگر کد IMEI درست باشد و گوشی شما اصل باشد اطلاعات گوشی در صفحه ظاهر می شود اما اگر شماره سریال گوشی شما معتبر نباشد سیستم خطای IMEI می دهد.

گوشی تقلبی

سایت های دیگری همچون numberingplans.com نیز قابلیت تشخیص کد IMEI را دارند اما پیشنهاد گالوس به شما استفاده از سایت معرفی شده در ابتدا می باشد.

همچنین می توانید بعد از گرفتن کد #۰۶#* کد ۱۵ رقمی داده شده را با بارکد روی کارتن یا باتری مطابقت داده و درصورت یکی بودن آن گوشی شما اصل می باشد. (برخی قاچاقچیان بارکدهای تقلبی روی کارتن می‌چسبانند. این گوشی‌ها به «چنج» یا تغییریافته  و یا مونتاژ شده مشهور هستند و به همین سبب نمی‌توان چنین کاری را راهی مطمئن برای تشخیص اصالت گوشی دانست).

بارکد گوشی
گوشی تقلبی

بارکدها از ۱۳ رقم تشکیل‌شده‌اند که ۲ یا ۳ رقم اول از سمت چپ نشان‌دهنده کشور سازنده است و بنابراین در بارکد کشور سازنده دقیقه ذکرشده است، زیرا بارکدها یک استاندارد جهانی محسوب می‌شوند برای مثال اجناس تولیدی در چین با اعداد ۶۹۰ ۶۹۱ ۶۹۲ شروع می‌شوند.
بارکد گوشی

اجناس تولیدی در ایران با عدد: ۶۲۶
اجناسی تولیدی در تایوان با عدد: ۴۷۱
اجناسی تولیدی در ژاپن با اعداد : ۴۹ ۴۵
اجناسی تولیدی در کره جنوبی با عدد : ۸۸۰
و همین‌طور می‌توانید از جدول زیر جهت نام و اعداد مربوط به بارکد آن‌ها استفاده کنید.
کدکشور-بارکد

(۲۰۶)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*