جدیدترین مطالب گالوس:

هاله و چاکراه-قدرت انرژی

بدن انسان دونوع انرژی دارد :
۱ – انرژی بیوشیمیایی
۲ – انرژی کیهانی
انرژی بیو شیمیایی بدن از گرمای آزاد شده از واکنش های شیمیایی غذاهایی که می خوریم بوجود می آید .
انرژی کیهانی نوعی انرژی الکترومغناطیسی است که در همه جا وجود دارد . بدن ما نیز یکی از دریافت کننده های این انرژیست.
اما این انرژی از چه مراکزی وارد بدنمان می شوند ؟
انرژی کیهانی از طریق چاکراها وارد بدنمان می شوند .

چاکرا چیست؟
چاکرا به معنای چرخه ی انرژی می باشد.یک فضای مخروطی در حال چرخش بوده که راس آن روی بدن می باشدهر چیزی که در جسم و سپس در روح ما اتفاق می افتد ، توسط چاکراها که مراکز انرژیک بدن می باشند ، انتقال می یابد.
هر چه مخروط چاکرا بزرگتر باشد انرژی بیشتری جذب میکند .
اگر هر کدام از چاکراها از حالت تعادل خود خارج شوند ، شخص دچار انواع بیماری ها و ناراحتی می شود که با چاکرا درمانی می توان بر مسائل روحی و روانی_ جسمی و ذهنی فائق آمد و در راستای زندگی بهتر در مسیر هدف غایی گام برداشت.
طبق دست نوشته های قدیمی در بدن انسان ۸۸۰۰۰ چاکرا در بدن هر یک از ما وجود دارد، و به ندرت می توان نقطه ای در بدن انسان پیدا کرد که در برابر دریافت و انتقال یا تغییر دادن انرژی ها حساس نباشد.
فقط حدود ۴۰ چاکرای فرعی وجود دارد که مهمترین آنها در طحال، پشت گردن، کف دست ها و کف پاها قرار دارند. اما تقسیم بندی دیگری هم برای تعداد چاکراها وجود دارد که می گویند چاکراهی مهم در بدن انسان ۷ تا می باشند که دائما در حال چرخش به سر می برند.
چاکراهای اصلی، مراکز انرژی در حال چرخش هستند که به طور معمول ۳ تا ۴ اینچ قطر دارند و اعضای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می‌کنند و به آنها انرژی می‌دهند.چاکراهای اصلی درست مانند نیروگاه‌هایی هستند که انرژی حیاتی را برای اعضای حیاتی و اصلی تامین می‌کنند. اگر این نیروگاهها به خوبی کار نکنند اعضای حیاتی ضعیف یا بیمار می‌شوند، زیرا برای درست کارکردن، انرژی حیاتی کافی ندارند.
قطر چاکراهای فرعی یک تا دو اینچ است و چاکراهای بسیار کوچک، بخش‌های کم اهمیت تر کالبد جسمانی را کنترل کرده و به آنها انرژی می‌دهند.

در مجموع بدن انسان هفت چاکرا اصلی دارد و هر یک از این هفت چاکرا با یکی از هفت غده بدن و همچنین با گروهی از اعصاب که شبکه نامیده می‌شوند مرتبط می‌باشد. هر یک از این چاکراها به یکیاز قسمتهای بدن و وظایف مخصوص درون بدن پیوسته هستند که بوسیله شبکه عصبی یا غددی که به آن چاکرا مربوط می‌باشند کنترل می‌شوند.
همه احساسات ، ادراک ، آگاهی ها و هر چیزی که ممکن است برای شما اتفاق بیفتد را می‌توان به هفت دسته تقسیم کرد و هر کدام از این دسته‌ها به یکی از چاکراها پیوسته ‌است . پس چاکراها نه تنها نماینده اعضای بدن شما هستند بلکه نماینده قسمتهای مخصوصی از حواس و ادراک شما نیز محسوب می‌شوند. وقتی شما احساس تنش می‌کنید ، این تنش را در چاکرای مرتبط با آن قسمت نیز احساس
می‌کنید و این چاکرا و عضو مرتبط با آن دچار استرس می‌شوند. تنش در چاکرا بوسیله شبکه عصبی که به این چاکرا پیوسته ‌است مشخص می‌شود و به اندامی که توسط این شبکه کنترل می‌شوند انتقال می‌یابد.هنگامی که این تنشها برای مدت زمان طولانی و یا با شدت زیادی در شخص بماند علائم بیماری نمایان می‌شود. بیماری‌ها در اثر بسته شدن این مراکز انرژی پدید می‌آیند.

یوگا
چاکراه
هفت چاکرای اصلی:

چاکرای اول : چاکراى ریشه یا پایه ستون فقرات

اکرای تکیه گاه ، محل ورود «پرانا» یا انرژى حیاتى است.طیف رنگى مربوط به این چاکرا قرمز است که نشانه زندگى، قدرت، نیروى جسمانى و حیات است. این رنگ روى کم خونى و فقر غذایى اثرخوبى دارد و ارتعاشات تقویت کننده و درمان کننده دارد.
منطقه چاکرا : بین معقد و دستگاه تناسلی (نشیمنگاه)
غدد مرتبط : فوق کلیوی که آدرنالین تولید می کند.
رنگ : قرمز تند
عطر: درخت سدر – درخت میخک
عضو وابسته: استخوان ها ،دندان ها، ناخن ، پا ،روده،مقعد، پروستات
شکل : نیلوفر چهار پر
تاثیرات: امنیت ، بقا ، ایمان ، ارتباط ، پول ، خانه . توانایی بنا کردن و حاضر بودن در زمان و مکان . همچنین این چاکرا ارتباط مادر با شخص را منعکس می کند و با احساس شخص در رابطه با بودنش بر روی زمین و همچنین با جسم در ارتباط است . تنشهایی که در جسم بوسیله این چاکرا کنترل می شود در قسمتهایی که به این چاکرا ارتباط دارد نشان داده می شود.

چاکرای دوم :چاکراى خاجى یا مرکز کلیه

این چاکرا در قسمت پایین شکم قرار گرفته است . طیف رنگى مربوط به این چاکرا نارنجى می باشد. نارنجى علامت انرژى است. این رنگ قدرت ارتباطى، دفع خشم و کنترل بر خویشتن را متعادل مى کند و مسائل مربوط به هضم غذا و گردش خون را منظم مى سازد.
منطقه : انتهای ستون فقرات ۱ تا ۱۲ اینچ زیر استخوان خاجی
رنگ: نارنجی
وظیفه : تولید مثل جنسی
غدد مرتبط : پروستات ،گنادها
عضو وابسته : کلیه ها ،مثانه ها ، اسپرم ها ،مایعات بدن ، اعضای تکثیر شونده
شکل : نیلوفر شش پر
تاثیرات : این چاکرا به قسمتی از آگاهی که مربوط به غذا و روابط جنسی است مربوط است. ارتباط این چاکرا با درون است و اینکه جسم به چه چیزی نیاز دارد و چه چیزی او را خشنود می سازد. توانایی شخص برای داشتن بچه نیز در ارتباط با این چاکرا است. همچنین این چاکرا با احساسات و خواستهای احساسی شخص پیوسته است.

چاکرای سوم :چاکراى شبکه خورشیدى یا چاکرای شبکه عصبی زیر معده

طیف رنگى مربوط به این چاکرا زرد و زرد طلایى است که نشانه عقل، هوش و ذهنیت است. این چاکرا بالاتر از ناف قرار گرفته است. رنگ زرد تأثیر مثبتى روى کبد، طحال، کیسه صفرا و اعصاب دارد و قدرت درمانى براى بیمارى مرض قند و یبوست دارد و کنترل کننده چاقى است.
منطقه : در پشت و امتداد ستون فقرات مقابل ناف ، پشت شکم
رنگ: زرد – طلائی
وظیفه : ساختار وجودی
غدد مرتبط : پانکراس
عضو وابسته : شکم، معده ، کبد ، طحال ، دستگاه گوارش ، صفرا ، سیستم عصبی خودکار
شکل : نیلوفر ده پر
تائیرات : قسمتی از آگاهی که وابسطه به این چاکرا می باشد شامل احساس قدرت ، کنترل کردن و آزادی وجود است. فعالیتهای ذهنی و ذهن نیز به این چاکرا پیوسته می باشند. چاکرای شبکه خورشیدی نیز با قسمتی از وجود که به آن شخصیت یا خود( ضمیر شخصی) می گویند مرتبط است.

چاکرای چهارم : چاکراى قلب یا عشق الهى

در وسط جناق سینه و بالاى قلب قرار دارد. طیف رنگى مربوط به این چاکرا سبز است.
منطقه : در پشت و بین دو کتف و بالاتر از قلب
رنگ : سبز ، صورتی
وظیفه : عشق خالص
غدد مرتبط : تیموس
عضو وابسته : قلب ،قفسه سینه ، پوست ، گردش خون ، حفره شکم
شکل : نیلوفر دوازده پر
تاثیرات : احساس عشق و ارتباط با مردم در نزدیکی قلب (بعنوان مثال: مادر ، پدر ، خواهر و برادر ، همسر و فرزندان).مشکل تنفس یا ششها تنش را در چاکرای قلب نشان می دهد.

چاکرای پنجم: چاکراى گلو یا حلق

این چاکرا روى حلق قرار گرفته است. طیف رنگى مربوط به این چاکرا آبى است که علامت جاودانگى، اخلاص و الهام است. این رنگ روى بیماریهاى گرفتگى گلو و ناراحتى هاى عصبى تأثیرگذار است.
منطقه : پائین و پشت مهره گردن ، بین گودی گلو و حنجره
رنگ : آبی کمرنگ
وظیفه : بیان ، بودن
غدد مرتبط : تیروئید
عضو وابسته : گردن ، گلو ، فک و بازوها را کنترل می کند و به عصبهای بازویی یا گردنی مرتبط است.
شکل : نیلوفر شانزده پر
تأثیرات: نشان دهنده بیان کردن و دریافت کردن است . در اینجا بیان کردن می تواند از طریق ارتباط برقرار کردن با چیزی که می خواهید و یا چیزی که احساس می کنید باشد و همچنین می تواند بصورت هنری مانند نقاشی هنرمند، موسیقی یک موسیقیدان و استفاده از اشکال برای بیان درون خود باشد.

چاکرای ششم: چاکراى پیشانى یا چشم سوم

در سمت پیشانى و کمى بالاتر از بین دو چشم قرار دارد. طیف رنگى مربوط به این چاکرا آبى نیلى است. این رنگ باعث باز شدن چشم سوم – دید بیرونى و درونى – است. این رنگ براى آرامش و درمان بیماریهاى ذهنى مفید است. رنگ نیلى آگاهى را بالا مى برد و براى زنده کردن خاطرات فراموش شده مفید است.

منطقه : بین دو ابروان ، به پهنای یک بند انگشت بالای پل بینی و جلوی سر
رنگ: نیلی،بنفش
وظیفه:دانش هستی
غدد مرتبط:هیپوفیز صنوبری
عضو وابسته:صورت، چشم، گوش، بینی
شکل:نیلوفر دو پر(۹۶ پر)
تاثیرات:این چاکرا با درونی ترین قسمت وجودی انسان ( به عقیده غربیهای باستان مربوط به ناخودآگاه می باشد) که روح نام دارد و همچنین معنویت مرتبط است. این مکانی است که محرک ما و میزانی از آگاهی که فعالیتها و در واقع زندگی ما را هدایت می کند در آن قرار دارد.

چاکرای هفتم: چاکراى بالاى جمجمه یا تاج سر

اکرای فرق سر در قسمت میانى بالاى سر قرار دارد. طیف رنگى مربوط به این چاکرا سفید است. این رنگ براى بیمارى هاى ذهنى مناسب است و خواب را تنظیم مى کند.
منطقه : در وسط سرومغز تاج سرقرار دارد
رنگ : سفید
احساس: سرخوردگی ، عدم غلبه برترس و اضطراب
وظیفه : وجود مطلق
غدد مرتبط : صنوبری (کاجی شکل ) و مخاطی
عضو وابسته : مغز ،مخچه
شکل : نیلوفر هزار پر
تاثیرات : این چاکرا به احساس یگانگی و جدایی مربوط است و ارتباط ما را با زمین و همچنین با پدرمان نشان می دهد. چاکرای هفتم نمایانگر ارتباط با پدر است که ارتباط ما با قدرت و همچنین در نهایت ارتباط ما را با خدا را نشان می دهد. وقتی کسی احساس جدایی از پدرش را تجربه کرده باشد این چاکرا را می بندد و احساس تنهایی و انزوا را تجربه می کند . مثل اینکه در پوسته ای قرار گرفته باشد و نتواند با اطراف خود ارتباط برقرار کند.

وظایف چاکرا
۱)جذب، گوارش و توزیع پرانا ( انرژی حیاتی ) در بخش‌های مختلف بدن بر عهده آنهاست.

۲) کنترل، تقویت و مسئولیت درست کار کردن کالبد جسمانی و اعضای مختلف آن را برعهده دارند. غدد درون ریز به وسیله بعضی از چاکراهای اصلی تنظیم می‌شوند و انرژی می‌گیرند. با کنترل و دستکاری چاکراهای اصلی می‌توان غدد درون ریز را تحریک یا مهار کرد. تعداد زیادی از ناخوشی‌ها، تا حدودی ناشی از خوب کار نکردن چاکراها هستند.

۳) بعضی از چاکراها مراکز استعدادهای روانی هستند. فعال سازی چاکراهای خاص ممکن است باعث توسعه یافتن استعدادهای روانی خاص شود. برای مثال چاکراهای کف دست برای فعال کردن، آسانترین و امن ترین چاکراها هستند. با فعال کردن چاکراهایی که در مرکز کف دستها قرار دارند فرد می‌تواند توانایی خود را در احساس کردن انرژی‌های لطیف، هاله درونی، هاله تندرستی و هاله بیرونی توسعه دهد. این کار با تمرکز کردن به سادگی انجام می‌شود.

فعال سازی چاکرا
تمرینات و تکنیک هائی که می‌تواند این مراکز را فعال سازند متعدد و ویژه هستند و نیاز به کسب مهارت طی چند ماه تا چند سال است. توانائی و قدرت‌های حاصل از فعال شدن انرژی چاکراها ، کرامت یا سیدهی نامیده می‌شود و به معنای قدرت‌های روحی است.

طبق تحقیقاتی که من تا بحال در این زمینه داشتم شما از طریق پاکسازی و متعادل سازی اندازه های این چاکراه ها می تونید از لحاط روحی و جسمی به تعادل برسید.
یکسان نبودن اندازه این چاکراه ها و یا کثیف بودن آن ها باعث تخلیه انرزی شما می شود شاید تا بحال برای شما پیش آمده باشد که بدون دلیل احساس خستگی زیاد می کنید و یا به یکباره احساس ناراحتی شدید و بدون علت دارید. تمام اینها مربوط به چاکراهای شما و متاسفانه تارهای خارج شده از این چاکراه ها که ممکن است به اشخاصی که در زندگی شما هستند، مرتبط باشد. شما با پاکسازی این چاکراه ها و همچنین قطع کردن تارهای خارج شده و وصل شده به اشخاصی که در زندگی شما هستند می توانید انرژی کامل بدن خود را حفظ کرده و روحیه خود را متعادل سازید.

هاله چیست ؟
تا به حال احساس کرده اید که بدون اینکه کسی را بشناسید احساس خوبی به او دارید . این موضوع به هماهنگی طیف هاله ها مربوط است .
هاله یک حوزه انرژی الکترو مغناطیسی است که بدن را احاطه کرده و از آن محافظت میکند . سیگار ، مشروبات الکلی و مواد مخدر هاله را بسیار آسیب پذیر میکنند . هاله با روش عکسبرداری کرلیان قابل مشاهده است .
هاله انسان توسط چاکراها ایجاد می‌شود. مجموعه چاکراها مانند یک رنگین‌کمان متشکل از هفت رنگ است که هر چاکرا طیفی از این رنگین‌کمان را تداعی می‌کند. زمانی هاله کامل و متعادل است که هرهفت رنگ این مجموعه حضور داشته باشند. هاله همانند یک تخم مرغ اطراف بدن را احاطه کرده است . از لکه های هاله میتوان به بیماری شخص پی برد . مکان‌های مختلف هاله مخصوص به خودشان را دارند. مواد هم می‌توانند امواج را نگه دارند. در مکان‌های محصور سطح انرژی به طور خاصی بالا می‌رود و این موضوع در مورد بچه‌های کوچک بسیار اهمیت دارد. حضور فیزیکی والدین یا هر کسی که حمایت‌شان می‌کند، باعث می‌شود که احساس آرامش کنند. درصورتی که در معرض انبوهی از امواج افراد غریبه قرار گرفتن، موجب برهم‌خوردن آرامش کودک می‌شود. برای همین بهتر است در بیرون از خانه و محل‌های غریب، بچه را بغل کنید تا احساس آرامش کند. ما می‌توانیم به خودمان و دیگران کمک فراوانی کنیم تا چاکراها ریلکس و باز بمانند.
به تجربه ثابت شده که رژیمهای غذایی سالم ، ورزش ، مثبت اندیشی،خیرخواهی،نوعدوستی ،نماز،روزه ، دعای خیر در حق دیگران و مدیتیشن باعث باز شدن چاکراها تا حدود سه برابر ، فعال تر شدن نادی ها ، کمک به بیداری کندالینی و تقویت هاله انسان میشود.

قانونی داریم در فیزیک به اسم قانون “دوبروی”! قانون دوبروی به زبان ساده میگه که هر ذره در حال ساطع کردن مدام انرژی از خود است.
خودکار ، مداد در ، پرده، بدن من و شما و خلاصه همه چیز در حال ساطع کردن مدام انرژی از خودشون هستن.
باید گفت که توسط دوربین های مخصوص هاله بینی می توان به شکل هاله در هنگام اعمال فوق پی برد. بنابراین لازم می دانم در ابتدا در باب این ابزار توضیحی ارایه کنم. در واقع برای دیدن هاله باید چشم انسان شرطی شود و این امر بهتر است که بوسیله عینکهای مخصوص با لنزهای رنگی صورت گیرد. البته بدون ابزارهای فوق هم می توان به این مهم دست یافت ولی زمان می برد. از راه عکسبرداری kirlian (عکسبرداری پیشرفته ای که دانشمند روسی سیمون د. Semjon D. و همسرش والنتیناک . کرلیان Valentina K. Kirlian تهیه وثبت کرده اند ) این تشعشعات را می توان مشاهده کرد .

 دستگاه نمایش هاله و ثبت آن:

دستگاه هاله

عکس های گرفته شده:

هاله

هاله

هاله اطراف انگشت:

مشاهده هاله

هاله های اطراف یک نوع قارچ که سمت راست بطور مصنوعی وسمت چپ بطور طبیعی رشد کرده:

مشاهده هاله

از طریق مشاهده هاله میتوان وجود بیماری در شخص را قبل از ورود به جسم تشخیص داد.

بیمارستان میلاد تهران دوربینی رو خریداری کرده که از انرژی های اطراف بدن بیماران تصویر برداری می کنه و با توجه به تحلیل اون انرژی میشه تشخیص داد که عضو بیمار و گستردگی بیماری چطور هست.

مطلب دیگری در خصوص هاله:

هاله چیست؟ – دکتر مطلب برازنده
مآخذ: کتاب دانشکده متافیزیک کی آرا، تآلیف مطلب برازنده، انتشارات کوشامهر
هر چیز در جهان تنها یک نوسان است. هر اتم، هر قسمت از یک اتم، هر الکترون، هر ذره‌ی بنیادی، حتی افکار و آگاهی ما، همه نوسان هستند. ما می‌توانیم هاله را یک نوسان بدانیم، که هر موجود مادی را احاطه کرده است. این تعریف برای مطالعه‌ی هاله کافی است، به شرط اینکه بتوانیم خود را به دیدن نوسان هاله عادت دهیم.
vهاله‌ی اطراف موجودات زنده (انسانها، گیاهان، …) در زمانهای مختلف تغییر می‌کند و گاهی این تغییر خیلی سریع رخ میدهد.
vهاله اطراف موجودات غیر زنده (سنگها، بلورها، آب، …) اصولاً ثابت است.
حقایق بالا بدون هیچ تردیدی، توسط دانشمندان روسی که در پنجاه سال گذشته، با استفاده از «پدیده‌ی کرلیان» پیرامون هاله مطالعه کرده‌اند، اثبات شده است.
هاله‌ی اطراف انسان، تا حدی متشکل از امواج الکترومغناطیس است، که طیف امواج میکروویو، از مادون قرمز تا فرابنفش را در بر می‌گیرد. به نظر می‌رسد که امواج میکروویو، با فرکانس پایین و بخش مادون قرمز طیف (حرارت بدن)، مربوط به سطوح پایین فعالیت بدن ما هستند (ساختمان DNA ، متابولیسم، جریان خون و غیره). در حالی که بخش فرکانس بالا (فرابنفش)، بیشتر مربوط به فعالیت آگاهانه‌ی ما است، مانند: تفکر، خلاقیت، اراده، منش، و عواطف. دانشمندان روسی که در زمینه‌ی مطالعه‌ی هاله، سه دهه جلوتر از هر کس دیگر هستند، کشف کردند که با تأثیر بر هاله‌ی میکروویو DNA، می‌توان DNA انسان را تغییر داد. بخش فرکانس بالا (فرابنفش)، بسیار مهم و جالب و در عین حال بسیار ناشناخته است. این قسمت با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است.

هاله در واقع بخشی از وجود انسان می باشد به عبارتی هاله انرژی های هفت کالبد انسان می باشد.
شناخت هاله ما را به شناخت بیشتر وجود خود رهنمون می کند و ما را با پیچدگی های انسان آشنا می سازد و از این طریق بیشتر به عظمت خود و خدای خود پی خواهیم برد.
بحث هاله و شناخت آن از مباحث پایه ای در متافیزیک می باشد و دارای کاربرد های فرآوان می باشد با شناخت هاله و عوامل موثر بر آن می توانیم از خود و ابعاد دیگر وجود خود بیشتر مواظبت و نگهداری کنیم.
در ادامه به مطلبی در باره هاله از کتاب راه میان بر تالیف مهندس محمد امین توجه فرمایید.
هاله نورانی
در اطراف ما انسانها میدانی از انرژی لطیف با قطر تقریبی ۵/۱ متر وجود دارد که با چشم معمولی قابل رویت نیست و هاله نامیده می شود. این میدان انرژی ما را همچون تخم مرغ بزرگی در بر گرفته است. این میدان طول موج و فرکانس غیر قابل رویت با چشم فیزیکی در حالت عادی دارد، اما با تمرینات خاص می توان این انرژی ها را دید و لمس کرد.
امروزه این میدان انرژی کاملا شناخته شده و عوامل موثر بر آن و روش های تاثیر گذاری بر آن مشخص گردیده است.
سابقه شناخت هاله در فرهنگ ها و ملل قدیم تاچند هزار سال قابل ردیابی است. چینی ها در ۴۰۰۰ سال پیش هاله را می شناختند و روش های تاثیر گذاری برآن را می دانستند، مصریان، یونانیان، هندوها و ژاپنی ها نیز از فرهنگ هایی هستند که در این رابطه کارهای علمی ثبت شده ای دارند. دانشمندان زیادی پیرامون هاله مطالعه و تحقیق کرده اند از جمله نیوتن، بقراط، فیثاغورث، دکتر ویلیام رایش،
« سیمون کرلیان» و…
سیمون کرلیان یک دانشمند روسی است که بیش از ۶۰ سال پیش(۱۹۴۰ ) عینک های مخصوص برای دیدن هاله ساخت. بعدها دوربین های عکاسی و فیلم برداری ساخته شد. امروزه سیستم های پیشرفته GDV ساخته شده است که با روش های نوین و فن آوری محاسبات کامپیوتری در زمان کوتاهی یک چکاب کامل از وضعیت هاله و چاکراهای انسان، به کمک هاله انگشتان انجام می دهد. از این روش در مراکز تحقیقاتی و بیمارستانهای کشورهایی مثل امریکا، انگلستان، آلمان، ایتالیا و اسپانیا برای بررسی حالات سلامتی و بیماری استفاده می شود.
ابن سینا دانشمند بزرگ ایرانی هاله را می شناخته و می دیده است، روش هایی نیز برای تاثیر گذاری بر آن داشته که در تشخیص و درمان از آن استفاده می کرده است.
اهمیت هاله برای ما در این است که هرگونه بیماری جسمی و یا مشکل ذهنی در انسان ابتدا بصورت توده ای از انرژی منفی در هاله پدیدار می شود بنابراین می توان قبل از بیمار شدن جسم نشانه های آن را در هاله یافت و از بروز آن در جسم جلوگیری کرد.
تامین انرژی مورد نیاز ابعاد مختلف وجود انسان بخصوص ابعاد ماورایی، برقراری ارتباط درونی بین ابعاد مختلف وجود انسان و همچنین ایجاد ارتباط بین انسان و جهان از وظایف هاله نورانی انسان می باشد.
انرژی های هاله با نامهای مختلفی از جمله «چی» یا« شی» در چین، «پرانا» در هند، «کی» در ژاپن نامیده می شود. «کی» یکی از دو بخش انرژی ریکی ( ری _ کی ) است. یکی از ویژگیهای ریکی این است که همزمان بر تمام سطوح انرژی های انسان تاثیر می گذارد و همه ابعاد وجودی انسان را متعادل می کند.
شناخت هاله به عنوان بخشی از وجود ما می تواند اطلاعات کاملتری از ابعاد ماورایی انسان را در اختیار ما قرار دهد و ما را بیش از پیش به شناخت خود رهنمون گرداند، با شناخت پیچیدگی های وجود خود بیشتر به عظمت، قدرت و توانایی های خود پی خواهیم برد.
هاله انسان بطور طبیعی در شب و هنگام خواب شارژ می شود و انرژی جذب می کند و در طول روز این انرژی مصرف می شود. روش های دیگری هم برای شارژ هاله بصورت ارادی و همچنین ایجاد حصار برای هاله وجود دارد.

چه عواملی بر هاله اثر میگذارند ؟

عوامل زیادی بر هاله، سلامتی یا بیماری آن و نیز میزان انرژی های آن اثر می گذارند مهمترین این عوامل عبارتند از :
– سن ( کمیت و کیفیت هاله در سنین مختلف یکسان نیست )
– سلامتی یا بیماری
– ایمان ( بودن یا نبودن ایمان، کمیت و کیفیت ایمان )
– علم و دانش
– افکار، گفتار، اعمال
– گناه و معصیت
– نوع کار و شغل
– عوامل محیطی ( رنگ و نور محیط، سکوت و آلودگی های صوتی، حرارت و رطوبت و… )
– محرک های عاطفی و ذهنی ( کتاب، فیلم و… )
– افکار و اندیشه
توجه کنید که عوامل فوق می توانند برکمیت یا کیفیت هاله و یا بر هر دو اثر بگذارند و این اثر می تواند مثبت یا منفی، دائمی یا موقت باشد.
همانطور که بیان گردید هر بیماری قبل از رسیدن به جسم فیزیکی در هاله نمایان می شود و برعکس اگر آسیبی به هاله برسد بصورت بیماری در جسم فیزیکی نمایان می گردد.
اندیشه انسان یکی از عوامل مهم و اثر گذار بر هاله و سطح انرژی های آن می باشد به این ترتیب که اندیشه های مثبت، مهر آمیز، خیرخواهانه، سرشار از توانمندی، هوش و خلاقیت بر هاله اثر مثبت دارد و سطح انرژی های آن را بالا می برد و از نظر کمی نیز می تواند هاله انسان را بزرگتر نماید.
برعکس اندیشه های منفی، بدبینی ها، احساس تنفر از خود و دیگران، حسادت، خشم و هر گونه اندیشه حقیر و سُست بر هاله اثر تخریبی می گذارد و سطح انرژی های آن را بشدت کاهش می دهد و انرژی زیادی از انسان می گیرد. بنابراین لازم است تا انسان وجود خود را از این اندیشه ها و احساسات منفی که مانع رشد و شکوفایی استعدادهای او می شود دور نگه دارد.
انجام عبادات و اعمال مذهبی مطابق با اعتقادات و نیز رعایت اصول صحیح انجام آن یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار بر افزایش سطح انرژی های هاله می باشد.
ریکی و تمرینات آن یکی از ابزار های موثر و قدرتمند برای محفوظ بودن از این گونه اندیشه و جایگزین کردن آنها با اندیشه های مثبت می باشد. ریکی یک راه مهم و ساده برای تاثیر گذاری بر هاله و چاکراها می باشد زیرا ریکی ابتدا بر سیستم انرژی و هاله تاثیر می گذارد و با بهبود وضعیت سیستم انرژی، اثرات آن بر جسم و ذهن نیز نمایان می گردد.

 

در خصوص این مبحث، بحث های زیادی مطرح است که در صورت علاقه مندی بازدیدکنندگان گالوس، توضیحات کامل در خصوص پاکسازی و یکسان سازی چاکراها و همچنین آموزش مشاهده هاله و موارد مرتبط با آن در سایت گذاشته خواهد شد.

(۲۱۳۳)

۴ نظر

  1. سلام اقا خواهش می کنم بگید چطوری این چشم سوم رو باید بست من تلاشی برای باز کردن نکردم و ادم مذهبی هم نیستم که بگم خدا داده چیکار کنم لطفا بگید

  2. سلام استاد ، بنده تمایل دارم که ادمه مباحث را مطالعه کنم لطفا راهنمایی فرمایید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*