جدیدترین مطالب گالوس:

بهترین راهکارهای درمان منافذ پوستی

منافذ پوستی

در ابتدا به راهترین و در دسترس ترین راه می پردازیم
بخور:

برای باز کردن منافـذ باز در ابتدا باید بخور آب گرم بدهید . ساده ترین راه ممکن این است که درون یک ظرف، آب گرم ریخته و صورت خود را در معرض بخار خارج شده از سطح ظرف قرار داده سپس سر خود را با حوله ای پوشانده تا بخار آب بیشتـری به صورت شما برخورد کند و هدر نرود . پس از گذشت چند دقیقه کـه همه ی بخار به پوست صورتتـان نفوذ کرد منافذ پوست به اندازه ی کافی باز شده و در نتیجه دانه های سر سیـاه و آلودگی هایی که باعث مسدود شـدن پوست شده اند خارج می شوند .
اکنون موقع آن است که پوست خود را با یک اسکراب لایه بردار ملایم ماسـاژ داده تا بقیه ی جرم های موجود نیز از بیـن بروند و در انتها صورت خود را با آب سرد شستشو دهید. شستشو با آب سرد باعث بسته شدن منافذ پوستی شما می گردد زیرا قبل از آن با تماس با بخار آب منافذ باز شده و حالا با تمیز سازی پوست نوبت به بستن منافذ می گردد.
هیچگاه دانه های سر سیاه صورتتـان را فشار ندهید چرا که این امر دردنـاک ، به پوست شما آسیب وارد ساخته و در نتیجه روی آن جای زخم و اسکار بر جا باقی خواهد گذاشت.
لایه برداری مرتب پوست باعث صاف و یکدست شدن پوست شما میگردد . صورت خود را روزی دو بار شسته و آنرا پـاک و تمیز نگه دارید . همچنان در صورت نیاز هفته ای یک بار بخور آب گرم بدهید.

لیمو ترش تازه (منظور آبلیمو صنعتی نیست):

بی شک بسیاری از خانم ها تجربه استفاده از آب لیموهای آماده و تیره شدن پوست را دارند ، با توجه به ترکیبات آب لیموهای آماده که گاهی توسط افراد سودجو در کارگاه هایی سعی در تولید آب لیموی تقلبی با استفاده از موادی از قبیل اسید سیتریک و آب کاه دارند توصیه می کنم که در صورت تمایل به استفاده از آب لیمو فقط از لیموترش تازه که هیچ جایگزینی هم ندارد استفاده کنید.
ماهیت اسیدی لیمو، از جمله عوامل اصلی سفت شدن پوست و بستن منافذ باز آن می باشد. به کمک یک قاشق غذاخوری آب لیمو و ۲ عدد سفیده تخم مرغ، یک ماسک صورت شگفت انگیز تهیه کنید. این یک ماسک عالی برای بستن منافذ باز پوست می باشد. این ماسک را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید و سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید.

هفته ای ۲ بار از این ماسک ساده و عالی پوست استفاده نمایید. برای گرفتن نتیجه بهتر از این ماسک، بهتر است پس از بخور دادن پوست خود، آن را مورد استفاده قرار دهید. روش دیگر این است که چند قطره آب لیمو را با آب ترکیب کرده و تمام پوست صورت خود را با آن کاملا بپوشانید و پس از چند لحظه صورت خود را بشویید. این روش نیز، از بهترین روش های بستن منافذ باز پوست و کاهش جوش است. دقت کنید که از آب لیمو به مقدار خیلی زیاد استفاده نکنید و آن را بطور مستقیم روی پوست خود قرار ندهید.

برای باز و مسدود کردن منافـذ راههای معمول دیگری هم وجود دارد از جمله:
– استفاده از ماسکهای سم زدایی ( که به راحتی در هر داروخانه ای یافت می شود )
– استفاده از نوار چسب هایی که دانه های سر سیاه روی بینی را میزدایند . ( مگر اینکه پوست بسیار حساسی داشته باشید )
– به چشمه های آب گرم رفته و از یک ماساژور متخصص بخواهید تاصورتتان را ماساژ دهد . این راه با وجـود پرهزینه بودنش، سازگار با انـواع پوست می باشد
ژنتیک و تغییرات هورمونی نیز از عوامل باز بودن منافـذ، که باعث خشن و ناهموار بودن پوست می گردند ، می باشند ، اما این امر نباید منجر به دلسرد و مایوس شدن شما گردد.
برای بستن منافـذ ، پوست صورت خود را مرتب با یک شستشوگر ملایم شتشو دهید .
همچنین اگر میخواهید از شر سلول های مرده ای که پوستتان را خشن کرده اند خلاص شوید ، از یک لایه بردار مناسب استفاده کنید.
کانسیلر و کرم پودر هایی ، نیز هستند که منافذ را پوشانده و در نتیجه به پوست ظاهری یکدست و صاف میدهند . تجهیزات مربوط به میکرودرم ابریشن که بـدون نسخه ی پزشک در دسترس همگان قراردارد نیز روش مناسبی در جهت صاف کردن پوست می باشد .
در هنگام مراجعه به سالن زیبایی، از ماساژور متخصص بخواهید تا توجه بیشتری روی منافذ پوستتان داشته و واز محصولاتی استفاده کند که علاوه بر بسته شدن آنها ، با نوع پوستتان نیز سازگار باشد.

(۴۱۵)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*