جدیدترین مطالب گالوس:

درمان فرورفتگی جای جوش-اسکار آکنه

درمان فررفتگی جای جوش و یا اسکار آکنه در صورت:
از بین رفتن جای جوش نسبی می باشد و درمان آن بستگی دارد به نوع روش درمان، میزان قدرت بازسازی پوست افراد و همچنین عمق و شدت جای جوش.
یکی از دلایل باقی ماندن جای جوش، ژنتیکی می باشد که در افراد مختلف متفاوت می باشد که بعضی از افراد میزان بازسازی پوست ضعیفی دارند.
اگر جای جوش موجب فرورفتگی در پوست شود با هیچ روشی نمی توان به طور کامل آن را از بین برد و فقط توسط روش های جدید و پیشرفته مانند تزریق چربی، ساب سیژن، لیزر لایه بردار، درم ابریژن و انواع داروها می توان عمق آن را کم کرد و از شدت آن کاست اما به طور کامل برطرف نخواهد شد.
توجه به این نکته حائز اهمیت می باشد که از دست زدن به جوش های چرکی و فشار دادن آن ها باید پرهیز کرد زیرا موجب باقی ماندن جای آن ها می شود.

اسکار آکنه به چند شکل وجود دارد:
۱-به شکل تورفتگی های نسبتا پهن و کم عمق
۲-به شکل تورفتگی های با عمق زیاد
۳-اسکارهای هیپوتروفیک یابرجسته
۴-اسکارهایی مثل جای فرورفتگی های سوزن درپوست یا منافذ پوستی خیلی بزرگ

اگر پوستی مستعد اسکار دارید حتما پیشنهاد می گردد:
درمان به موقع درفاز التهابی و حتی الامکان ریشه کن کردن خود آکنه مانع به جاگذاشتن اسکار می شود.

درمان فرو رفتگی جای جوش:

خصوصا در موارد شدید و همراه با توکشیدگی شدید ابتدا تزریق چربی همراه با بازکردن چسبندگی های عمق اسکار انجام می شود بعد از دو ماه درمان توسط لیزرهای لایه بردارفرکشنال دنبال می شود.علاوه بر این تزریقPRP و کربوکسی تراپی در ترمیم و پرکردن اسکارها موثرند.در اسکارهای برجسته از لیزرPDL استفاده می شود.

درمان جای جوش توسط تزریق چربی، ساب سیژن و لیزر بعد از ۲ سال

جای جوش

جای جوش

ساب سیژن:
در این روش پس از بیحس کردن ، چسبندگى پوست به بافت های زیرین توسط سوزن مخصوصی جدا می گردد چون پوست از لایه زیریت خود جدا میشود ،سطح آن آزاد شده ودر نتیجه ظاهرا عمق اسکارهای عمیق کمتر می شود . زخم والتهاب زیر اسکارها خود محرک کلاژن سازی است وبا ساخت کلاژن بیشتر عمق اسکارها پرشده وصاف تر می شود . در صورت نیاز این روش را می توان دوباره تکرار کرد . این روش را میتوان با پى آر پى ترکیب کرد و میزان کلاژن سازى را افزایش داد،. همچنین این روش را توام با لیزر فرکشنال نیز انجام مى دهند و نتایج بهتر بدست مى آورند.

فواید سابسیژن جای جوش صورت:
عمل سابسیژن یک عمل سرپایی و بدون خطر می باشد و با بی حسی موضعی انجام می شود و با ترکیب سایر روش ها مثل میکرونیدلینگ نتایج چشمگیری دارد. حدود ۹۰ درصد بیماران بعد از عمل بهبودی داشته اند و عوارض جانبی موقت و گذرا می باشند.

قیمت سابسیژن جای جوش صورت چقدر است؟
بطور کلی هزینه سابسیژن در کلینیک های پوست و زیبایی بر اساس تعداد اسکارهای درمان شده محاسبه می شود ولی چنانچه از درمان های مکمل از قبیل تزریق ژل اسید هیالورونیک و یا میکرونیدلینگ و یا لیزر فراکشنال استفاده شود هزینه این درمان ها به قیمت سابسیژن اضافه می شود
عوارض سابسیژن جای جوش صورت:
از عوارض این روش کبودی در محل عمل است که عدم استفاده از آسپرین، ایندومتاسین ، وارفارین یا سایر داروهای ضد انعقاد خون یک هفته قبل از عمل پیشگیری می شود. یا در موارد نادر ایجاد یک ندول از بافت همبند در موضع می باشد که با تزریق ماهانه آمپول تریامسینولون رقیق شده در موضع و آنتی بیوتیک داکسی سیکلین که خواص ضد التهابی دارد ، گره کوچک شده و از بین می رود.

مراقبت های بعد از عمل سابسیژن جای جوش صورت:
تعداد جلسات درمان با این روش ۲ یا ۳ جلسه به فاصله ۶ هفته می باشد. بعد از عمل ناحیه سوراخ شده بخیه نمی شود چرا که پوست برش داده نشده و فقط یک سوراخ کوچک ایجاد شده است و محل سوراخ بطور طبیعی ترمیم می شود یک پانسمان فشاری در موضع انجام شده و آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت تجویز می شود. ورزش های سنگین و استحمام با آب داغ تا ۴۸ ساعت مجاز نمی باشد
فیلم درمان جای جوش صورت با روش سابسیژن:

روش های دیگر:

میکرودرم ابژون:
دراین روش به کمک ذستگاه میکرودرمابرژن لایه های سطحی پوست برداشته میشود بطوریکه پوست زخم نشودو هرچه اسکارها عمیق تر باشند به تکرار بیشتری نیاز دارد. تکرار آن میتواند هر ۲ یا۳ هفته یکبار باشد.ولی این روش جهت اسکارهای بسیار عمیق توصیه نمی شود، زیرا نتیجه مطلوبى حاصل نمی شود. دراین روش جوش فعال و تیرگی محل جوش ها نیز بهبود می یابد ،همچنین منافذ باز بسته تر شده و همزمان اسکارها سطحی تر می شوند و پوست صافتر بنظر میرسد.این روش یک کار فیزیکی بوده و اگر درست انجام شود،تقریبا هیچ عارضه ای ندارد وف رد میتواند بلافاصله به محل کار خودبرگردد. بازهم تکرار می کنم این روش برای اسکارهای بسیار عمیق مناسب نمی باشد و بنده تابحال آنچنان اثر مطلوبی از این روش، حتی در اسکارهای سطحی ندیده ام.

IPL:
iplلیزر نیست ولی اصطلاحا به آن لیزر گفته می شود، کلاژن سازی پوست تحریک میشود و اسکارها سطحی تر می شوند و با تکرار آن پوست صاف می شود . ضمن اینکه ، کمک به بستن منافذ ، قرمزی جای جوش را نیزو کاهش می دهد.این روش نیز عارضه خاصی ایجاد نمی کند وفرد بلافاصله به کار روزمره خود ادامه می دهد.IPL بهترین روش درمانى براى جاى جوشهایى که هنوز رنگ قرمز و تو رفتگى مختصر نیز دارند محسوب میشود.( بدون نیاز به پانسمان ).این روش همچنین میتواند جوشهای فعال و التهابی را نیز بهبود بخشد و سبب میشود طول مدت درمان کوتاه گردد تا حدی که بیمار را از مصرف همزمان آنتی بیوتیک بی نیاز نماید.

لیرزCO2 :
جهت انجام این نوع لیزر بهتر است جوش فعال قبلا درمان شده باشد و فرد تقریبا هیچ جوش فعال و التهابی روی صورت نداشته باشد. دراین روش بیحسی موضعی نیاز است. این نوع از لیزر به مهارت و تجربه زیاد پزشک نیاز دارد. بیمار پانسمان میشود که تا ۱۰ روز ادامه دارد و پس از آن پوست صاف تر و صورتی رنگی ایجاد می شود که این قرمزی پوست می تواند از ۱ تا چند ماه ( ۳-۲ ) دامه یابد و پس از آن کاملا از بین می رود وپوست یکدست وهم رنگ می شود که حتما باید دراین روش پس ازبهبودی زخم ها از ضد آفتاب استفاده شود تا محل زخم ولیزر شده تیره نشود. این روش در دستان ماهر طی یک جلسه حدود%۶۰تا۸۰% بهبودی (صاف شدن فرورفتگی) دارد، که البته باز در فرورفتگیهاى سطحى و متوسط نتایج خیلى بهتر است و در اسکارهاى عمیق درصد بهبودى کمتر است.

نکته مهم در لیزر پوست این است که بهبود ، اسکارها بستگی به عمق آنها دارد.
اسکارهای سطحی تقریبا کاملا صاف می شوند ولی اسکارهای عمیق تر فقط ۶۰% بهبودی دارند ولی فرد می تواند پس از ۶ ماه لیزر را مجدد انجام دهد. یا اینکه از روش های میکرودرم ابرژن وjplو لیزر فرکشنال جهت بهبودی بیشتر استفاده نمایند.

ازعوارض دیگرلیزرco2به جزقرمزی میتواند pipباشد که آن تیره شدن محل لیزر شده است که بیشتردرافراد، خیلی تیره ویا کسانی که زیاد درمعرض آفتاب قرار می گیرند رخ میدهد. که درصورت بروزاین مشکل می توان با میکرودرم ابرژن و دارو آنرا از بین برد. پس از به بازار آمدن لیزرهای فرکشنال co2 استفاده از لیزر co2 بسیار کاهش یافته است.

لیزر فرکشنال:CO2
جدیداً دستگاه لیزر فرکشنال CO2بدلیل اینکه شرایط نسبتا دشوار لیزر CO2قبلی را ندارد و فرد لیزر شده میتواند بعد از لیزر به کارهای روزمره خود ادامه دهد از محبوبیت خاصی بهره مند شده است.در این روش بدون نیاز به تزریق ماده بی حسی منطقه مورد نظر لیزر می شود و لی پوست دچار زخم یا ترشح نمیشود و در نتیجه نیاز به پانسمان ندارد .قرمزی مختصری به مدت ۵ تا ۶ روزایجاد می شود که پس از آن هیچ گونه آثاری از لیزر باقی نمی ماند.این لیزر عوارض احتمالی لیزرCO2را نداردو pipایجاد نمیکند. این روش درمانی نیاز به تکرار ماهیانه دارد و بسته به عمق اسکار (فرورفتگی) بین ۳ تا ۶ جلسه نیاز است.جهت کسب نتایج بهتر افرادی که اسکارهای سطحی دارند کاندیدای مناسب تری برای این لیزر هستند و.افراد با اسکارهای عمیق بهتر است از لیزر CO2معمولی ویا روشهای ترکیبی استفاده کنند.

تزریق چربی:
در بعضی اسکارهای عمقی که تورفتگی زیاد است مىتوان با استفاده از چربی که از خود فرد گرفته می شود ودر درون اسکار ها تزریق می گردد ظاهر اسکار را پروصاف تر نمود .همچنین پزشک مى تواند روى ناحیه اسکارها را نیز لیزر کند و یا در صورت امکان پى آر پى با غلظت مناسب پلاکت حدا اقل سه برابر نرمال در ناحیه اسکار تزریق کند و نتائج خوبى در یک جلسه بدست آوردگالوس

برای پیشگیری از جوش صورت از موارد زیر پرهیز کنید:
مواجهه‌ با هوای‌ بسیار گرم‌ ، مرطوب و آلوده
استرس
شروع و یا قطع هورمون های پیشگیری از بارداری
تغییرات هورمونی در زمان بلوغ و در زمان بارداری
مصرف بعضی داروها مثل‌ کورتیکو استرئیدها ،هورمونهای‌ مردانه‌، یا قرص‌های‌ ضد بارداری‌
کرم ها و مواد آرایشی پرچرب
صابون پاک کننده قوی چربی
توضیحات کاملتر در خصوص رفع جوش صورت: رفع جوش صورت

در نهایت پیشنهاد گالوس به شما نادیده گرفتن این موارد و درعوض بالا بردن اعتماد به نفس در خود می باشد.
شما حتی با داشتن این فرورفتگی ها می توانید زیبا، جذاب و خاص باشید.

(۲۵۶۸۶)

۴۹ نظر

 1. باسلام. جای برش هایی که در روش سابسیژن ایجاد میشه روی صورت باقی نمیمونه؟!!من اسکار داره صورتم دکتر بهم گفت سابسیژن انجام بدم. به نظر شما پانچ بهتره یا سابسیژن؟!

  • با سلام
   دوست عزیز من اطلاعات کاملی از روش های فوق ندارم.

  • سلام من چندوقت پیش ساب سیژن انجام دادم به نظر من روش ایده الی نیست تا زمانی که صورتت تورم بعد از عمل رو داره خوبه ولی بعد از یه مدت تقریبا ۱۰ درصد صورت تغییر میکنه صورت من زیاد جای جوش هم نداشته

 2. سابسیژن بهتر من پانچ کردم صورتم خراب شد مثل آبله مرغان رفت تو موموند الان دکتر تازه فهمبده باید سابسژن کنه

 3. سلام متاسفانه من یه کیست روی کتف به سمت بازوم داشتم متاسفانه جراحی کردم کنارش گود شد رفتم دکتر امپول زد دکر خودم نبود گودیش به شکل سفیدک زد. عد یه دکتر دیگه رفتم انقد امپول دیگه زدو سفیدکاشوکند بسیار گود شده
  حالا خیلی افسرده شدم و دلم نمیخواد لباس باز بپوشم باید چیکار کنم
  چرا پزشکا انقد تو ایران بعضیاشون بی فکرن؟

 4. سلام من صورتم جای جوش های فرورفته ی سطحی داره که فقط در معرض نور کاملا دیده میشه به نظر شما با چند جلسه لیزر صورتم صاف میشه

 5. سلام من صورتم جای جوش داره ولی زیاد عمیق نیستن اما تعدادشون زیاده ۲بار میکرونیدلینگ انجام دادم نتیجه ای نگرفتم حالا دکترم به من سابسیژن رو پیشنهاد داده ولی خیلی میترسم از عوارض سابسیژن میترسم جای سوزن بمونه یا مشکلات ذیگه با دارو نمیشه جای جوش رچ برطرل کرد؟ ب نظرتون انجام بدم سابسیژن😑

  • من ۲ جلسه ساب سیژن کردم و لیزر ،یعنی در هر جلسه اول سابسیژن بعد لیزر انجام دادم. دکتر به من گفت نهایتا سه جلسه سابسیژن لازم داری.فقط رو صورتم لک لیزر هم اضافه شده چون اقلا قبلا لک نداشتم .بعد از ۳ ماه حتی ۱ درصدم بهبودی وتغییری احساس نمیکنم و دیگه ادامه درمان رو نرفتم وپشیمونم .

 6. سلام تو گونه ی من جای جوش ها باقیمونده زیاد عمیق نیس امازیاده رفتم دکتر گف سابسیژن ولیزر ومیکرودرم همشو یه جا باید بکنم اما من از عوارضش میترسم نمیدونم چیکارکنم

 7. سلام، من یه خال کوچیک رو نوک دماغم بود که با لیزر ورش داشتم ولی الان بعد از گذشت ۱۶ روز هنوز جاش گود مونده و من با اینکه دکتر گفته پماد ترمیمی رو ۱۰ روز استفاده‌کنم هنوز دارم ازش استفاده میکنم، الان خیلی نگرانم که این فرورفتگی باقی میمونه یا خوب میشه یا اینکه چقد زمان لازمه تا کاملا صاف شه. واقعا نگرانم

  • دوست عزیز ترمیم اون قسمت مدت زمان زیادی میخواد و با شونزده رو نباید انتظار خوب شدن رو داشته باشید
   فعلا از همون کرم ترمیم کننده ای که دارید استفاده کنید.

 8. سلام..من چند جلسه لیزر کردم دو جلسه سابسیزن هیچ اثری نداشت..حالا دکترم گفته کربوکسی تراپ کن ..خیلی ناراحتم.این همه هزینه جواب هم نداد..موندم چیکارکنم.کربوکسی تراپ خوبه یانه

  • با طناب یه دکتر دوبار تو چاه نرو
   فرو رفتگی جای جوش معمولا می مونه و اینکارا هزینه بیخوده
   بهتره همون هزینه و وقتی که میذاری رو صرف شفاف کردن و باطراوت کردن پوستت بکنی.

 9. باسلام من صورتم از دوران بلوغ خیلی جای جوش واسکار زیاد دارع اما سطحی چندبار دکتر رفتم خواستم باکرمو قرص خوب بشم اما نتیجه نگرفتم الان به نظرتون بهترین روش چیه که نتیجه بده واقعا الان جوش نمیزنه دیگه صورتم فقط قرمزه وپراز اسکار واینکه جوش سرسفید اطراف دهان وبینی از چیه لطفا راهنماییم کنید طورخدا خواهش میکنم

  • سلام
   من شنیدم ماسک سیاه یا همون بلک ماسک برای تمیز کردن پوست و جوشای سرسیاه و … خیلی خوبه
   البته سرچ کردم قیمت رو زیاد زده بود توی سایتا
   قیمت این ماسک ۱۰۰۰۰ تومنه
   نه ۲۷ و قیمتای دیگه ای که توی سایتا زدن

 10. من جای جوشو قرمزی زیاد داشتم رفتم پیش ی دکتر مه واااقعا کار درسته جای جوشام خیلی عمیق بودن اونایی که میگن جای جوش نمیره اشتباه میکنن چون من با ۵جلسه صورتم خیلی بهترو شفافترو قرمزیاش کم شده رو صورتم ساپسیژن لیزر درم ابرایژن کراس و سه جلسه هم باید لیزر بشم که فعلا دو جلسش مونده واقعا نتیجه داده اونایی هم که جواب نگرفتن شاید دکتراشون کارش درس نبوده

 11. هیچ کدومتون بدبخت ترازمن نیستین ک خودبخود صورتم چاله میشه…اصن جوشم ندارم تو اون ناحیه ولی پر چاله شدم خصوصا گونه تم پوستمم نازکه

 12. من با میکرو نیدلینگ و ار اف سوزنی هیچ جوابی نگرفتم.۱ جلسه فرکشنال انجام دادم خیلی بهتر شدم.الان میخام سابسیژن انجام بدم نمیدونم چجوریه

  • سلام دوست عزیز.گفتی ک فراگشنال انجام دادی ونتیجه خوبی داشته میگی قیمتش چنده و دکترت کی وکجا بوده. وایا جای جوشات عمیق بوده؟ممنون از جوابت.

 13. گلپری از تهران

  با سلام خدمت دوستانی که از جای جوش در ناحیه گونه و … رنج می برند. بر اساس تجربیات شخصی خودم: پی.آر.پی و لیزر تقریبا هیچ اثری نداره، ساب سیژن تا حدودی موثرتر هست. البته به عقیده ی من مهارت پزشک هم خیلی مهمه و اینکه پوست صورتت تا چه از نظر ژنتیکی درمانپذیر باشه اونم خیلی مهمه چون ممکنه یک روشی در یک نوع پوست خوب جواب بده در پوست دیگه ای زیاد خوب جواب نده.

 14. گلپری از تهران

  تصحیح میکنم: تا چه حد از نظر ژنتیکی …………

 15. سلام دوستان. صورت من هم پر از فرورفتگی های عمیق بود. قبلا یک جلسه ساب سیژن و چند جلسه لیزر انجام دادم. به نظرم ۲۰ تا ۳۰ درصد بهبودی داشتم. چند وقت پیش دوباره ساب سیژن، کربوکسی و لیزر رو تو چند جلسه انجام دادم. به نظرم این بار هم حدود ده درصد بهبودی داشتم. اما عوارض خاصی نداشته

 16. طب سوزنی هم خوبه

 17. با سلام.من روی صورتم جای جوش عمیق دارم.میخواستم بدونم درمان قطعیش چیه؟؟؟؟

 18. سلام . میشه بگید هزینه عمل چربی صورت چقدر میشه میخام عمل کنم. قیمت میانگین.

 19. سلام. من یک آبسه بسیار بزرگ در پیشونی ام داشتم که پزشک متخصص پوست من ب اون یک امپول تزریق کرد و ابسه بعد از چند روز خوابید. اما فقط جای اون جوش ب صورت یک حفره توی پیشونی من باقی مونده(البته بقیه پوستم صاف و بدون حفره است) . حالا دکترم بهم گفته که باید قرص زینک پلاس بخورم. به نظر شما این جواب میده؟ ینی فرورفتگیم برطرف میشه؟ خیلی نگرانشم لطفا پاسخ بدین.

 20. سلام دوستان من ۷ ماهه که اقدام به درمان جای جوش کردم تا الان ۳ جلسه فرکشنال و ۱ جلسه ساب سیژن انجام دادم و کاملا هم راضی هستم چون دارم بهبود رو مشاهده میکنم و هر هفته از صورتم عکس میگیرم و مقایسه میکنم. دکتر تاجیک قشقایی در شهرری

 21. سلام.بهترین روش انجام شده اسکراب ملایم هفتگی هست.من توی ۱ سال نتیجه ای گرفتم که خودمم باورم نمیشد.انواع تزریق و لیزر و کرم های فوق العاده گرون رو تست کرده بودم حتی تا ۴ جلسه ولی دریغ از درصدی تعییر به جز یکم شفاف تر شدن و البته نازکتر شدن پوست.باور کنید پاسخ پیش خود شماسک بدون هزینه و ….هر هفته اسکراپ ملایم نمک دریا و کمی روغن زیتون.تنها روشی بود که برای جاهای فرو رفته جوش به من کمک کرد.
  یا حق

 22. سلام من روی پیشانیم یک خال داشتم که حدود یکسال پیش خالو برداشتم ؛ا و بعد از ۱۰ روز از پماد ترمیم کننده که استفاده کردم متوجه گودی جای خال شدم و از پزشکم پرسیم و ایشون گفتن به مرور خوب میشه و تا اخر از این پماد ترمیم کندده استفاده کنم ولی الان در حال حاضر جای اون فرورفتگی عمیقی روی پیشانیم ایجاد کرده ساب سیژن هم انجام دادم جواب نداده ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی بد توی دید هست و میترسم بدون راهنمایی کاری انجام بدم بدتر بشه ممنون میشم من و راهنمایی کنید

 23. N M:
  سلام. من روی لپ هام جای جوش دارم. چندین سال پیش سه جلسه لیزر فرکشنال انجام دادم.و کلی داروی گرون. همیشه اولش خوبه ولی چند وقت که میگذره مثل قبل میشه. تا اینکه پارسال رفتم کلینیک به سیما پیش دکتر کشاورز. و سابقم رو گفتم. ایشون اینفینی یا همون آر اف فرکشنال سوزنی را پیشنهاد کردند. دویست تومن پول سوزن بود و هر جلسه ۴۵۰ تومان من ۷ جلسه رفتم و حسابی مراقبت هم کردم. تغییر خاصی در جای جوشان ایجاد نشد. هر بار اینفینی کردم در اثر ورم جای جوشها صاف میشد. و بعد که وزن می خوابید مثل قبل میشد نزدیک ۶ میلیون تومن در کل هزینه کردم و کل بهبود به نظرم کمتر از ۳۰ درصد بود. جلسه هشتم به دکتر کشاورز گفتم که آخرین جلسه ای هست که میام و ایشون پرسیدند راضی هستی گفتم نه. هر من رو گرفت برا توی یه اطاقی که دستگاه دیگری بود به اسم لیزر سلاس. من گفتم دکتر من پوستم گندمگونه لیزر نمیخوام میترسم لک بشه. اونم زورکی رضایت نامه لیزر رو گذاشت جلوم و من امضا کردم. ۵۵۰ تومن از من گرفت و خدا می دونه که چقدر دردناک و وحشتناک بود. گفت فقط ۶ روز قرمزی داری. بعدش جای جوشان درصدی خوب نشد که هیچی فقط یک جای چهار خونه ریز روی لپ هام مونده مثل چهار خونه های الک آرد. هر بار زنگ زدم و رفتم گفت به مرور زمان خوب میشه. ولی ۱۰ ماه گذشته و خوب نشده. یه بار که زنگ زدم رفته بود خارج و همکارش گفت لیزر مد برا لک بیا انجام بده که دیگه ریسک نکردم و خودمو نسپردم دست همچین دکترهایی. هم خوب نشدم. هم در کل یه ۷ میلیونی ازم تیغ زدن و هم چهار خونه شدم. خودتونو نسپرید دست این دکتر ها که هر بلائی سرتان بیارن. حالا مدیر محترم سایت و دوستان عزیز آیا میدانید من باید با این چهار خونه ها چی کار کنم. جای جوش سرمو بخوره. اجر شما با امام حسین.vv

  • سلام دوست عزیز
   با وجود نتیجه نگرفتن از این پزشک، ادامه مراجعات شما به ایشان جای تعجب دارد.
   لطفا عکسی از صورت خود به info@galoos.ir بفرستید.

 24. سلام من ۱۷ سالمه روی پوست صورتم فرو رفتگی های خیلی کم با عمق کمی هست. تو نگاه معمولی زیاد مشخص نیست ولی از جلو و با دقت کردن دیده میشن دلیلشم دستکاری جوش هام بود که بعد از متوجه شدن ضرر‌ش دیگه نکردم. روش ساده ای برای درمان این فرو رفتی ای های جزئی هست؟؟ به نظرتون چیکار کنم؟؟

 25. سلام من ۱۵ سالمه همین اواخر یک جوش زدم و از جایی که میدونستم با دست زدن جاش میمونه اصلا دستکاریش نکردم با این حال یه دفعه دیدم جای جوش تیره تر از رنگ پوستم شده(فرو رفتگی و چاله نیست فقط لک هستش)خواستم ببینم راهی برای از بین بردنش هست؟

 26. آقا و خانم های عزیز من کسیم که برای دو تا اسکار تو رفته عمیق و یه جای زخم رو دو طرف لپم که اعتماد به نفسم رو کامل از بین برده بود ۲۰ جلسه لیزر رفتم نزدیک به یه سال با درصد بالا ، ماهی یه بار، ۹۰ درصد تاثیر گرفتم ( از جلسه ۵ به بعد قبل هر جلسه سابسیژن با سوزن میکردم بدون ژل تزریق و بعدش زدن کرم ترمیم کننده و ضد آفتاب فراموش نمیشد)، پوستم تا ۳ ماه بعد از آخرین جلسه هنوز سرخ بود ولی الان بعد ۷-۶ ماه واقعن تاثیرشو حس میکنم کسی که حرف از یه جلسه و دو جلسه میزنه هیچ تاثیری نداره اگه کسی میخاد عکسامو ببینه ایمیل بزنه ali.meshkin.007@gmail.com

 27. سلام ببخشید من رو پیشونیم دو تا گودی خیلی کوچیک که در اثر سوختگی چوب کبریت داغ یعنی پس از خاموشیش ایجاد شده چه روشی برای از بین بردن این دو گودی خیلی کوچک پیشنهاد میکنید این شماره من ۰۹۱۱۷۰۲۴۳۹۵کسی اگه روشی پیشنهادی داره به تلگرام من بفرستین ممنون میشم

 28. سلام.من جای جوش های فرو رفته در دو طرف گونه هام دارم.دو جلسه ار اف سوزنی و سه جلسه لیزر سی او تو رفتم.هیچ تاثیری که ندیدم،جای لیزر هم پیگمنته شد.دیگه پیش اون دکتر نمیرم و در کل فکر میکنم همه دکترا فقط بخاطر پول این روشا رو معرفی میکنن.نمیدونم چیکار کنم.دلم میخاد این چاله ها از بین بره😔

 29. عالی بود ممنونم

 30. این که جای جرش درمانی نداره حرفی توش نیست ولی چرا دکترای داروساز ما زحمت نمیدن یه کرم پوشاننده بسیار بسیار قوی بسازن که درصد پوشانندگی بالایی داشته باشه تکرار میکنم کرم پودر نه یه کرم بسیار قوی برای پر کردن موقتی چون من فقط اینو راه درمان میدونم وگرنه لیزرو سابسیژنو …فایده نداره
  و اینم بدونید پوست سوراخ یعنی یه قسمتش از بین رفته و نمیشه خوبش کرد به نظرم تنها راهش گریم با یه کرم بسیار قوی و اختراع یک وسیله ای عین ماله که بکشیم رو صورت پر کنه هم مناسب اقایان هم خانمها باشه ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*