جدیدترین مطالب گالوس:

عینک مخصوص کامپیوتر

عینک کامپیوتر
عینک کامپیوتر  برای افرادی که بیشتر وقت خود را جلوی مانیتور کامپیوتر هستند چه برای کار و چه برای بازی بسیار مناسب می باشد.
برای تهیه عینک کامپیوتر نیاز نیست که حتما دچار ضعف دید باشید اگر چشمانی سالم دارید با استفاده از عینک کامپیوتر می توانید از آنها بیشتر محافظت کنید.

شما برای فریم عینک کامپیوتر می توانید از هر فریمی استفاده کنید البته اگر فریم بزرگ باشد تا فضای دید بیشتری به شما بدهد بهتر است ولی عدسی که انتخاب می کنید بسیار مهم می باشد.
عدسی های یک عینک کامپیوتر باید حتما دارای پوشش انتی رفلکس باشد.

پوشش آنتی رفلکس به چشمان فرد این امکان را می دهد تا تمامی نور و رنگ ایجاد شده توسط مانیتو کامپیوتر را ببیند در نتیجه تصاویر واضح تر دیده می شوند و وقتی که چشم ما تصاویر را واضح تر مشاهده کند دیر تر خسته می شود

پس عینک کامپیوتر با عدسی های آنتی رفلکس برای استفاده دراز مدت از کامپیوتر بسیار مفید می باشد.

اگر شما از عینک طبی استفاده می کنید، عینک شما به احتمال زیاد برای کار با کامپیوتر مناسب نیست.

عدسی این عینک‌ها نسبت به عینک‌های شیشه‌ای چه فرقی دارد؟
در عدسی این عینک‌ها از پلیمرها استفاده شده است که علاوه بر جذب اشعه الکترو‌مغناطیسی، باعث می‌شوند که طیف نور مفید هم وارد چشم شود. پس نباید از عینک با لنز شیشه‌ای در این موارد استفاده کرد.

در هنگام استفاده از کامپیوتر بجز استفاده از عینک مخصوص، به نکات زیر نیز توجه بفرمائید:

  • در صورتی که درخشندگی صفحه مانیتور شما زیاد است، آن را تنظیم کنید.
  • در طول کار با کامپیوتر با تمرکز روی هر چیز دیگری به جز صفحه رایانه چشم‌ها را در حالت استراحت و آرامش قرار دهید. در فاصله زمانی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت از جای خود بلند شوید، استراحت یا نرمش کنید.
  • خیلی‌ها متأسفانه عادت دارند برق اتاق را خاموش کنند و با کامپیوتر کار کنند این بدترین کار ممکن است. کار، هر چقدر هم که مهم باشد، مهم‌تر از چشم شما نیست، باید باور کنید که چشم ضعیف می‌شود.
  • در مورد نور اطراف، توصیه می گردد که نور مهتابی در اطراف طوری باشد که مستقیماً به چشم شما نتابد و همچنین در مانیتور بازتاب نداشته باشد.

(۲۹۹۴)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*