جدیدترین مطالب گالوس:

شنود مکالمات توسط هکرها با این نقص امنیتی

شنود مکالمات
مهم نیست شبکه های تلفن همراه با استفاده از آخرین و پیشرفته ترین رمزگذاری ها محافظت شده باشد نقص امنیتی عظیمی توسط محققان امنیتی کشف شده است که می تواند به هکرها و مجرمان اینترنتی اجازه دهد به تماس های تلفنی خصوصی افراد گوش دهند و پیام های متنی را هم بخوانند.

نقص امنیتی در شبکه مخابراتی جهانی که بعنوان Signal System7 یا ss7 شناخته می شود در شرکت های مخابراتی متعددی من جمله AT&T و Verizon وجود دارد.

این آسیب پذیری توسط محققان آلمانی کشف شده است که یافته های خود را در یک کنفرانس هکری در هامبورگ اواخر این ماه به نمایش قرار دادند.
سرویس ss7 اولین بار در سیستم های مخابراتی در سال ۱۹۸۰ طراحی و در بیشتر اپراتورهای مخابراتی در سراسر جهان مورد استفاده گرفته است . این پروتکل باعث برقراری ارتباط و مدیریت سرویس ها در هنگام کارکرد تماس، متون و داده ها در اینترنت شده و کارکردهای دیگری مانند نگه داشتن اتصال تماس های کاربران بهنگام حرکت با سرعت پایین در بزرگراه ها، تغییر از دکلی به دکل دیگر نیز دارد.

تاکنون میزان بهره برداری هکرها از این نقص امنیتی مشخص نشده است . اما بنابه گفته کارشناسان، هکرها با تغییر مسیر سیگنال های ارتباطی کاربران در سرتاسر دنیا به طرف خود قادر خواهند بود تماس های آنها را ضبط و رمزگشایی کنند.

مهم نیست رمزنگاری روی این داده ها تا چه حد پیشرفته باشد و یا از چه سرویس ارتباطی استفاده شود تنها کافی است اپراتورهای مخابراتی از سرویس قدیمی و ناامن ss7 استفاده کنند تا هکرها از طریق درپشتی به بسته های در حال ارسال و دریافت دست پیدا کنند.

این آسیب پذیری باعث به خطر افتادن حریم خصوصی میلیاردها نفر در جهان شده است.

(۴۲۹)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*