جدیدترین مطالب گالوس:

نخستین شربت ضدآفتاب بجای کرم ضدآفتاب

ضدآفتاب

ضدآفتاب خوراکی:

این ضد آفتاب جدید می تواند حفاظتی معادل یک کرم ضد آفتاب SPF 30 برای فرد فراهم کند. یعنی افراد با نوشیدن این ضد آفتاب می توانند بدون آفتاب سوختگی مدت زمان بیشتری را زیر آفتاب سپری کنند.

وقتی این نوشیدنی ضد آفتاب خورده شود، مولکول های مایع این محصول به سوی پوست رفته و با لرزش بر روی پوست ۹۷ درصد از پرتوی فرابنفش خورشیدی  A و B را منعکس می کند.

شرکت آمریکایی مراقبت از پوست اوزموسیس و عرضه کننده این ضد آفتاب مدعی است این ضد آفتاب، نخستین کرم ضد آفتاب مایع و نوشیدنی در جهان است.

هر بطری ۱۰۰ میلی لیتری از این ضد آفتاب با قیمت ۱۷ پوند عرضه شده است. دو نسخه از این ضد آفتاب نوشیدنی عرضه شده که یکی “برنزه کننده ” و دیگری ” غیر برنزه کننده است. در نوع برنزه کننده، پوست مصرف کننده با نوشیدن آن تیره می شود اما پرتوهای آفتاب برایش مضر نخواهد بود.

بر روی سایت این شرکت آمده است کاربر باید در زمانی که در زیر نور آفتاب است هر چهار ساعت یک بار، دو میلی لیتر از این شربت را در آب حل کرده و بنوشد.

تولیدکنندگان این شربت می گویند باید یک ساعت پیش از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب این شربت را نوشید و اگر فرد همچنان در زیر آفتاب است فاصله تا دوز بعدی باید سه ساعت پس از مصرف دوز اول باشد.

با این حال توصیه شده است افرادی که قصد انجام ورزش طولانی مدت در آفتاب را دارند و یا داروهای حساس به نور آفتاب مصرف می کنند، بهتر است پس از ۳۰-۴۰ دقیقه یک محافظ جایگزین نیز استفاده کنند.

شیوه عملکرد این شربت مشابه کرم های ضد آفتاب تیتانیوم/ روی دارای SPF 30 است که البته عملکرد بهتری در محافظت از پوست در برابر پرتوهای مخرب فرابنفش B دارد.

(۲۱۴۵)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*