جدیدترین مطالب گالوس:

فن آوری جدید: ترمیم دندان های فاسد توسط خودشان

فن آوری جدید باعث می شود دندان های فاسد خودشان را ترمیم کنند:

پوسیدگی دندان

دانشمندان موفق به ایجاد تکنیکی شده اند که روند ترمیم طبیعی دندان را در جهت عکس پوسیدگی پیش ببرد.
تکنیکی که می تواند در عرض سه سال در دسترس همگان قرار گیرد.
این روش که در در کینگز کالج لندن توسعه یافته است با استفاده از جریان های الکتریکی، مواد معدنی موجود در دندان را برای ترمیم خرابی دندان هدف قرار میدهد.
این روش به نام “رمینرالیزاسیون ارتقا یافته توسط الکتریسیته” مشهور است و از طریق آن، یک حفره با کلسیم و فسفات رمینرالیزه میشود- بدون نیاز به سوراخ کردن، تزریق کردن و یا پر کردن.
پروفسور نایجل پیتز از موسسه دندانپزشکی در کینگز کالج لندن می گوید: “روشی که ما امروزه دندان را درمان می کنیم ممکن است روشی ایده آل نباشد. اما هنگامی که بخواهیم دندان را با پر کردن و از طریق فرآیند سوراخ کردن و دوباره پر کردن ترمیم کنیم، در نهایت هر ترمیم با شکست مواجه می شود.”
“روش ترمیمی که ما معرفی کرده ایم نه تنها برای بیمار ساده تر (خوشایندتر) و برای سلامت دندان بهتر است، بلکه انتظار می رود که حداقل به اندازه درمان های کنونی دندانپزشکی مقرون به صرفه نیز باشد.”
البته این روش محدودیتهای خود را دارد: اینکه بر روی پوسیدگی های شدید و حفره های عمیق بخوبی عمل نمی کند، و در نتیجه قادر نخواهد بود تا باعث رشد مجدد دندان شود.
اما به گفته محققان، این فن آوری، که می بایست ظرف مدت سه سال در دسترس همگان قرار گیرد، به طور موثر باعث تحریک دندان ها برای درمان خود می شود و حتی ممکن است قادر به سفید کردن دندان نیز باشد.

مترجم افتخاری گالوس: دکتر رضا ذبیحی

 

 

(۱۵۹۷)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*