جدیدترین مطالب گالوس:

درمان نوین خارپاشنه پا با لیزر شوک ویو تراپی

خارپاشنه پا

یکی از درمان های موثر در رفع خارپاشنه پا، لیزر شوک ویو تراپی (Shock Wave Therapy) می باشد.
این روش درمانی در طی ۳ یا ۴ جلسه با دردی مختصر انجام می شود و احتمال عود مجدد خارپاشنه در آن وجود ندارد.

خارپاشنه یک برآمدگی استخوانی در قسمت انتهایی پا و محل پاشنه است که در اثر استفاده از کفش نامناسب و معیوب بوجود می آید.
این عارضه هم چنین در اثر اضافه وزن یا در نتیجه صاف بودن کف پا در افراد ایجاد می شود که احساس درد در ناحیه پاشنه پا را به دنبال خواهد داشت.

روش های درمانی:
تعویض کفش معیوب با کفش مناسب و راحت اولین اولویت در درمان خارپاشنه پا. بهتر است از کفش هایی با پاشنه حدود ۳سانتی متر بطوریکه تنگ یا گشاد نباشد، استفاده کنید.

درمان های دارویی هم چون داروهای ضد تورم و ضد درد، جهت درمان خارپاشنه بکار گرفته می شود. هم چنین معمولا از بیمار خواسته می شود که با کاهش وزن خود، نیروی وارده به پا را کم کند. چراکه با بالا رفتن وزن، فشار وارده به پاشنه پا حدود ۱۰برابر بیشتر می شود؛ در نتیجه احتمال ابتلا به خارپاشنه در افراد افزایش خواهد یافت.

استفاده از کفی های ژله ای که در داخل جوراب بیمار قرار می گیرد با کاهش فشار وارده به پاشنه پا، راه مناسبی در درمان خارپاشنه است .

تزریق کورتیزون یا کورتون شیوه درمانی دیگری است که برای درمان خارپاشنه به کار می رود که این امکان را دارد عارضه با از بین رفتن درد، پس از ۲تا۳ ماه مجددا عود کند.

استفاده از لیزر شوک ویو تراپی درمان بسیار مناسبی جهت رفع خارپاشنه، به صورتی که برآمدگی ایجاد شده در پاشنه پا توسط امواج این لیزر شکسته می شود.
امکان دارد این شیوه با کمی درد برای بیمار همراه باشد که در طول مدت کوتاهی پس از انجام عمل لیزر از بین می رود. هم چنین در کنار این روش از داروهای ضد تورم و ضد درد استفاده می شود.
این روش درمانی ۳یا۴جلسه زمان می برد که چندان دردناک نیست و احتمال عود دوباره عارضه نخواهد بود.

(۱۷۸۴)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*