جدیدترین مطالب گالوس:

خصوصیات هر گروه خونی و شغل مناسب آنها

goroh-khooni

قریب به یک دهه ازانجام یک  مطالعه علمی در خصوص  تآثیر گروه های خونی بر شخصیت افراد می گذرد،گزارش این تحقیق که توسط یک روانشناس آمریکایی  انجام گرفته بود گویای این واقعیت جدید بود که هر یک از دارندگان گروه های خونی دارای ویژگی های رفتاری و شخصیتی خاصی است که آنها را از دیگران متمایز می سازد.

از نکته های قابل توجه و توصیه شده از سوی این محقق اینکه بسیاری از کارفرمایان قبل از گزینش کارکنان خود در تخصص های مورد نظر می توانند با توجه به گروه های خونی افراد مناسب تر با حرفه های مورد نظر را شناسایی کنند تا راندمان بهتری داشته باشند !

همچنین با استناد به یافته های این تحقیق جوانان دختر و پسر می توانند قبل از آنکه به ازدواج مبادرت کنند با توجه به گروه های خونی افراد و ویزگی های هر یک،  فرد مورد نظر خود را بیابند.

به عنوان مثال اگر کسی برون گرا و معاشرتی بوده و یا به عبارت دیگر از مهارت های ارتباطی و روابط عمومی بالاتری برخوردارباشد و چنین ویژگی را نیز در همسر آینده خود انتظار دشته باشد بهتر است با فردی ازدواج کند که دارای گروه خونی oباشد تا به تفاهم بیشتری دست یازند؛البته نباید از نظر دور داشت که به غیر از عامل گروه های خونی که از والدین به فرزندان به ارث می رسد بی شک عامل محیط و شرائط پیرامونی نیز بر بروز این ویژگی ها و یا تغییر برخی از رفتارهای وراثتی تآثیر گزار است و لذا اگرچه نتایج این تحقیق امروزه شگفت آور به نظر می آید ولی جالب توجه تر آنکه حتی سال ها فبل از انجام چنین تحقیقی در زمان جنگ جهانی دوم فرماندهان ژاپنی بر اساس گروه های خونی سربازان را در گروهان های خاص دسته بندی می کردندو امروزه نیز کارفرمایان ژاپنی در زمان مصاحبه و استخدام افراد به این مهم عنایت ویژه ای می کنند.

گروه خونی O

گروه خونی O قدیمی‌ترین و شایع‌ترین گروه خونی است که از ۵۰ هزار سال پیش تاکنون در رگ‌های ما جریان داشته است. بررسی‌ها نشان داده گروه خونی انسان‌های اولیه O بوده و با توجه به این‌که آن‌ها بیشتر گوشتخوار بوده‌اند بدن‌شان با این ماده غذایی سازگار شده است. (گروه خونی O دهنده جهانی است اما تنها از گروه خود می‌تواند خون دریافت کند.)
صادق، خوشبین و پر انرژی هستند و از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند. برای رسیدن به هدف قدرت و تحمل خوبی دارند. اگر در میانه راه به بیهوده بودن کاری که در حال انجامش هستند پی ببرند، خیلی راحت آنرا رها می کنند. درباره ی گذشته مثبت اندیشند، لذا چندان افسوس گذشته را نمی خورند.به مسائل مادی اهمیت می دهند. آرام و باثباتند و در برابر صداقت بسیار حساسند. رک و صریح نظراتشان را بیان می کنند. می توانند از جزئیات براحتی صرفه نظر کنند. غالباً از رهبری کردن خوششان می آید و معمولاً از قدرت تمرکز خوبی برخوردارند.
دارندگان این گروه خونی در انجام امور و حرفه هایی چون روابط عمومی،وکالت و نمایند گی در مجلس،امور تجارت و بازرگانی و آموزش موفق تر از دیگر گروه های خونی می باشند!

گروه خونی A

از حدود ۲۰ هزار سال پیش یعنی از زمانی که کشاورزی رونق گرفت، کشاورزان زندگی خود را از طریق شکار، دام‌پروری و زراعت می‌گذراندند و به صورت گروهی زندگی می‌کردند و فعالیت فیزیکی آن‌ها به نسبت کمتر از پیشینیان خود بود،زندگی جدید این مردم را با غذاهای گیاهی سازگار کرد در نتیجه بیشتر افرادی که گروه خونی A دارند گیاهخوارند زیرا در هضم گوشت و شیر مشکل دارند.
محتاط در تصمیم گیری، بدبین و بسیار حساس هستند و مایلند مسائل را به دو گروه سیاه و سفید تقسیم کنند. به قوانین و استانداردهای اجتماعی بسیار اهمیت میدهند. از تحمل و صبر بالایی برای انجام کارهای فیزیکی و رقابتی برخوردارند. به آینده بسیار بدبینند و براحتی می توانند ظاهر آرامی از خودشان نشان دهند، حتی اگر عصبانی باشند. به نظرات دیگران بسیار اهمیت می دهند. اگر قلبشان بشکند، به سختی التیام می یابد. آنها بسیار مسئولند و همواره خطی بین کار و تفریح میکشند. آنها معتقدند که در مسائل دینی و اخلاقی می توان به کمال رسید. ترجیح می دهند از سرگرمی هایی بهره ببرند که از فشار عصبیشان بکاهد.
دارندگان این گروه خونی نیز در انجام وظائفی که نیاز به دقت،محاسبه و تمرکز بیشتری دارد همچون حسابداری،امور کامپیوتری و در رشته های فنی و مهندسی و معماری چهره موفق تری در قیاس با دیگر گروه های خونی از خود بروز می دهند!

گروه خونی B

تقریبا ۱۰ هزار سال است که این گروه خونی در انسان وجود دارد و دلیل آن هم مهاجرت انسان‌ها در پی تغییرات آب‌وهوایی است. آمار نشان می‌دهد این گروه خونی بیشتر در اروپای شرقی شایع است. میزان سازگاری این گروه خونی با هر نوع آب‌وهوایی بسیار بالاست و افراد با این گروه خونی به‌طور کلی سیستم ایمنی، عصبی و فیزیکی خوبی دارند.
براحتی از دیگران دستور نمی گیرند. سریع تصمیم گیری می کنند، قابل انعطافند و چندان به قوانین اهمیت نمی دهند. به مسائل علمی و اکتشافات علاقه فراوانی دارند. چندان صبور به نظر نمی رسند و از کارهای رقابتی خوشان نمی آید. معقول و خونسردند و درعین بامزگی، بسیار خجول هستند. از بیان ایده های جدید نمی هراسند. از مورد انتقاد قرار گرفتن ترسی ندارند. از انجام کاری به مدت طولانی خسته و دلزده نمی شوند. براحتی می توانند خاطرات گذشته را فراموش کنند. خلاق و مبتکر بوده و بین کار و تفریح نمی توانند مرزی قائل شوند.

گروه خونی AB

تعداد دارندگان این گروه خونی چندان زیاد نیست. تقریبا هزار سال است که این گروه خونی به وجود آمده است و می‌توان گفت ترکیبی از ۳ گروه خونی است. گروه خونی  AB می‌تواند  از هر ۳ گروه دریافت داشته باشد اما تنها به گروه خونی خود خون اهدا می‌کند. بدن دارندگان این گروه خونی با جهان مدرن بسیار سازگار است
رومانتیک و احساساتی هستند و به شدت فعالند. در تجزیه و تحلیل مسائل بسیار ماهرند. در نقد موضوعات مختلف بسیار منصف اند. درموقع لزوم نمی توانند سریع تصمیم بگیرند. برای سخت کار کردن و صبور بودن باید سعی کنند. درباره ی گذشته بسیار حساسند و از قدرت فهم بلایی برخوردارند. چندان مسئولیت پذیر نیستند. خونسردند اما در برخورد با مسائل غیرمنتظره خیلی زود نگران می شوند. حالات روحی آنها خیلی سریع تغیر می کند. می توانند در آنِ واحد چند کار را با هم انجام دهند و از کارهای هنری بسیار خوششان می آید.
دارندگان این گروه خونی در نقد و تحلیل و ممیزی ها بسیار خوب ایفاء وظیفه می کنند و بدیهی است که انتظار می رود که این افراد در اموری همچون قضاوت ،تحقیق وپژو هش ،امور کارآگاهی ،امور هنری و مدیریت هایی که مستلزم اخذ تصمیمات فوری و سنجیده است بهتر از دیگر گروه ها بدرخشند!
تصویر زیر مربوط به این می باشد که هر گروه خونی بجز گروه خونی خودش به چه گروه خونی می تواند دهنده باشد.

 abo2

(۴۲۳۳)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*