جدیدترین مطالب گالوس:

تاثیر حنا بر موهای چرب

رنگ موی حنایی

تاثیر حنا بر دردها از دوره فرعونیان شناخته شده است.وقتی که برای موهایتان استفاده می کنید علاوه بر پاکسازی مو،موهایتان را محکم کرده و از چرب شدن زود به زود آن جلوگیری می کند به خاطر همین برای موهای چرب و شکننده  بسیار مفید است.

از خواص دیگر حنا رنگی است که به موها می دهد،رنگ مسی که به موها می دهد زنگ بسیار زیبایی است هر چند در این مورد سلیقه ها متفاوت است و با توجه به رنگ اصلی خود مو می تواند رنگهایی مثل بلوند،فندقی،مسی و قهوه ای به خود بگیرد.

اگر مو هایتان به رنگ سفید و یا زرد است رنگ بدست آمده با حنا طلایی دودی خواهد بود.موهایی که با رنگ های شیمیایی ضعیف شده اند باید ۴ هفته بعد از رنگ گذاشتن صبر کرده و بعد حنا گذاشته شود.

  • نکات  حنا کردن
  1. لکه حنا از جمله لکه هایی است که اصلا تمیز نمی شود،قبل از گذاشتن حنا لباس کهنه بپوشید و دستکش نخی و پلاستیکی که استفاده نمیکنید حاضر کنید و حوله های تمیز و زیبایتان را کنار بگذارید چرا که رنگ خواهند گرفت.
  2. پودر حنا را با آب گرم و یک قاشق زیتون تا رسیدن به حالت نرم هم بزنید.
  3. حنا را به روی موهای خشکتان به وسیله فرچه و یا ماله رنگ بمالید و در صورت نیاز از فرد دیگری کمک بگیرید،بهترین نوع مالیدن از ریشه مو شروع کرده به صورت رشته ای بمالید بعد از اینکه ریشه ها با حنا کاملا پوشانده شدند نوک موها را حنا زده بر روی سرتان جمع کنید.
  4. برای حفظ گرمای حنا بهتر است از کاغذ فویل و یا پارچه استرچ موهایتان را بپوشانیدالبته نایلون فریزر هم میتواند کارساز باشد.لکه های حنا را از صورت تان تمیز کنید چرا که آنوقت صورتتان رنگ زیبای حنا را خواهد گرفت و حداقل یک ساعت حنا روی موهایتان بماند.
  5. برای شستن حنا،بهتر است با آب ولرم موهایتان را بشویید و بعد از ان شامپو بزنید.برای اینکه رنگ حنا فیکس شود راحت بتوانید موهایتان را شانه بزنید میتوانید از کرم های مو استفاده کنید.

(۴۰۳۲)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*