جدیدترین مطالب گالوس:

برای درمان بواسیر جراحی نکنید!

لاغری دمنوش

بهتر است ابتدا بدانید بواسیر چیست؟

بَواسیر (به انگلیسی: Hemorrhoid) نوعی واریس رگ‌های مقعدی (سیاهرگ) است.
بواسیر شایعترین بیماری مقعد است. احتمالاً نیمی از افراد تا سن پنجاه سال، به بواسیر دچارمی‌شوند. بواسیرها ناشی از گرفتاری سیاهرگ‌های ناحیه مقعدی هستند. اگر به هر علتی، فشار بیش از حد به پایین راست روده (رکتوم) و ناحیه مقعدی وارد شود، به طور غیرطبیعی این سیاهرگ‌ها متورم می‌شوند. فشار زیاد، ممکن است به علت وارد آمدن فشار مکرر به سیاهرگ‌های مقعد یا راست روده عوامل افزایش دهنده خطر، رژیم غذایی بدون فیبر، نشستن یا ایستادن به مدت‌طولانی، چاقی، یبوست، کم‌شدن توان عضلانی در سنین بالا، جراحی راست روده یا پارگی مجرای تناسلی به هنگام زایمان و دوختن آن، بیماری کبدی، سرطان روده بزرگ، سکس مقعدی، بالا بردن فشار خون در سیستم سیاهرگی دستگاه گوارشباشد. بواسیرهای خارجی به صورت توده نرم و متورم و یا توده سفت در اطراف ناحیه مقعدی ظاهر می‌شوند بواسیرهای داخلی در داخل کانال مقعدی ایجاد می‌شوند.

علائم:
شایعترین علایم بواسیر شامل خارش و خونریزی، بیرون افتادگی و درد است. خونریزی اغلب به دنبال دفع پیخال(مدفوع)اتفاق می‌افتد. بواسیرها ممکن است افتادگی پیدا کنند (به بیرون لغزیدن) و از طریق مقعد بیرون بزنند. درد در طی حرکات روده یا بعد از تحرک بواسیرها اتفاق می‌افتد. در خیلی از موارد علایم در عرض چند روز فروکش می‌کند. اگر علایم تداوم داشته باشند بهتر است با پزشک تماس گرفته شود. بر اساس میزان بیرون زدگی عروق متسع گاه هموروئید درجه بندی می‌شود.
پیامبر اکرم(ص) می فرمایند : بواسیر امان است از مالیخولیا ، جنون، سرطان ها، بیماری های پوستی ، خوره و جذام.
بواسیر و خونریزی آن ، راهی است که بدن برای پیشگیری از بسیاری بیماریها انتخاب می کند .خون بواسیری خون بسیار کثیف و ناشی از سودای دم است . سودای دم وقتی رسوب کند آنقدر بیماری زا است که حتی اگر یک قطره آن را در قلبی که در حال تپش باشد بریزید قلب از شدت آلودگی آن از کار می افتد.
کبد تلاش می کند این خون خطرناک را از خودش و از اعضای رئیسه دور کند، لذا بسوی اندام کم ارزش تر و دردناک تر می فرستد تا انسان زنده بماند ، بله در محلی دردناک میبرد تا انسان را تحریک کند که وضع خطرناک است ! زودتر برو وفکری برای درمان کن !
در حدیث از پیامبر اکرم ( ص) نقل شده که : ((  بواسیر امان است از مالیخولیا ، جنون، سرطان ، سکته ، جذام و پیسی و امثال آن!))
این فرمایش دلسوز امت ، پیامبر گرامی ماست که به ما می فهماند که راه خروج خون بواسیری را با عمل جراحی نبندید بلکه اصل آن را درمان کنید ! اصل آن در کبد است و همان اخلاط اضافی آلوده است که نوع آن اغلب سودای دم بسیار کثیف می باشد.
اظهاراتی که اطباء قدیم و از جمله شیخ الرئیس فرموده اند منطقی و از روی حکمت و عقل می باشد.حتما این اظهارات تاثیر گرفته از احادیث نبوی است ، طب اسلامی بواسیر را خونی آلوده می داند که باید از بدن خارج شود، بواسیر راه گریزی از بیماری هایی مانند : بیماری های اعصاب ، مالیخولیا ، صرع سوداوی ، باد سرخ ، جوش های جلدی، سرطان، اگزما، جرب، قوبا، جذام ، ذات الجنب، ذات الریه، سرسام و سکته های قلبی و غیره است .
بنابراین کسانی که بدون معالجه ریشه ای باعث بند آمدن خونریزی بواسیر می شوند در حق بیمار ظلم کرده و زمینه بروز انواع بیماری های خطرناک را بر او هموار کرده اند و در عصر ما بیشتر انتقاد ما متوجه اطباء فرنگ رفته است که بی مهابا دستور به عمل جراحی می دهند ، بیمار را از رنج درد و خونریزی می رهانند و ده ها بیماری دیگر از قبیل سرطان کبد و غیره را به او تقدیم می نمایند.ضمن اینکه بیماری بواسیر معمولا پس از جراحی در مدت کوتاهی مجددا بازگشت می کند.
توجه کنید که بواسیر اکثرا از ماده سودائی و خون سودائی و یا خلط سودائی و خونی با هم تولید می شود . ماده بواسیر کمتر بلغمی است . پس قبل از هر چیز باید به اصلاح بدن پرداخت و خون بد و ناپسند را بیرون راند.
اطبا گیاهی هم دقت کنند قبل از پاکسازی بدن از خون و خلط ناپسند اقدام به بستن خونریزی بواسیر با ضمادهای قوی نکنند . این کار اگر چه باعث رضایت و خوشحالی بیمار و احساس غرور در پزشک می شود اما پیامد های آن باعث نگرانی است .
تنها در شرایطی که خون بواسیر باعث ضعف و ناتوانی شدید بیمار شده است باید با ضمادها و دارو های پاشیدنی باعث بند آمدن خون گردید، اما در هر حال باید خون ناپاک و خلط بدجنس از بدن بیمار پاکسازی شود. اگر این پاکسازی بخوبی صورت پذیرد ، نیاز چندانی به داروهای دودکردنی میتوان مانع از عفونت محل بواسیر شد یا اینکه پس از پاکسازی بدن ، زخم های مقاوم بواسیر را باضماد و داروهای موضعی دیگر درمان نمود.
پاکسازی های بواسیر از طریق اسهال دادن ملایم بیمار ، استحمام به موقع و خونگیری بوسیله حجامت و زالو است .

 • درمان بواسیر

برای درمان بواسیر هیچ گاه جراحی را انتخاب نکنید چون بعلاوه مطالب گفته شده در بالا شما کنترل خود را در دفع باد شکم از دست می دهید.

تا ۱۵ روز صبح ناشتا یک روز در میان :
یک روز ۲ لیوان عرق شاهتره را داغ کنید تا به حد جوش برسد ، بلافاصله آن را روی ۳ قاشق غذاخوری خاکشیر که از قبل تمیز کرده اید بریزید و به جای صبحانه میل کنید . و تاظهر هیچ چیز نخورید مگر کمپوت با فرنی  رقیق .
روز بعد ۳ قاشق غذاخوری ترنجبین را در یک ونیم لیوان آب جوش حل کنید و صاف کرده داغ داغ روی ۳ قاشق خاکشیر که از قبل تمییز کرده اید بریزید و به جای صبحانه میل کنید و تاظهر مثل روز قبل عمل نمایید .
بعد از ظهر هم مسهل عام را مصرف کنید البته برای تاثیر بهتر مسهل عام برای بواسیر ، به آن  سه پستان ، آویشن و قدومه از هر کدام ۲۵ گرم  اضافه کنید.

درمانی دیگر برگرفته از سایت دکتر حسین روازاده:

برای درمان دارویی باید ۵۰ گرم خار شتر را با سه لیوان آب بجوشانند (و اگر آرام بجوشانند با دو لیوان) تا در زمانی حدود نیم ساعت به یک لیوان تبدیل گردد و آن را نگاه دارد به همان شکل تا صبح بماند و بعد آن را صاف کنند و آن یک لیوان را به مدت ۵ روز بخورند و در عین حال با ضماد بواسیر (قابل تهیه از مطب) یا با روغن های طبیعی (روغن محلی یا روغن کوهان شتر) محل را چرب نگه دارند. همچنین در برخی موارد بسته به نظر پزشک، می بایست زالو بیاندازند و یا از دستشان به شیوه سنتی خون بگیرند و فصد درمانی کنند.
ضمناً از اغذیه غلیظ و ثقیل مانند گوشت گاو، آهو، انواع گوشت قرمز، بادنجان، عدس، کلم، شیر، خرما، ماهی شور، نمک زیاد، سیر، پیاز، میوه های باد انگیز که این علت را تشدید می کنند بپرهیزند. 
گوشت سفید طیور (مانند گنجشک)، مرغ محلی و خروس فربه و هر چه مولد خون صالح است مانند خربزه، انار، زرشک، آلو، رب غوره، شیره خرفه، سماق، آبغوره، آبلیمو، آش و لیمو باشد، بخورند، چراکه خون ثقیل را دفع می کنند. اگر از خلط صفرا باشد خوردن هلیه زرد مفید است.

تذکر: اگر بعد از درمان، موارد فوق الذکر را رعایت نکردید و سودازاها را زیاد مصرف کردید یا این که یبوست پیدا کنید، ممکن است بیماری شما برگردد.

 • خون درمانی

حجامت و زالو درمانی و فصد در درمان بواسیر بسیار مفید و گاه ضروری است بخصوص که همراه با داروهای دیگر درمان بواسیر اعمال گردد. اساسا کسانی که عادت به حجامت و خون دهی از طریق زالو دارند کمتر به بواسیر مبتلا می شوند.
هرگز خونگیری به روش طب غربی مورد نظر ما نیست .
شایان ذکر است این روش بهترین روش در درمان این بیماریست.

 • غذای بیماران بواسیری

باید از خوردن سرخکردنی ، کباب ، گوشت های غلیظ ، گوشت گوساله و گاو ، شیر و آنچه وابسته به شیر است ، سیر و ادویه جات ، سوسیس کالباس ، انواع ساندویچ ها ، شیرینی جات قنادی ، نانی که با جوش  شیرین پخته شده باشد ، آب یخ ، نوشابه ، و هرچیزی که باعث یبوست و سفتی مدفوع شود پرهیز کنند. غذاها باید ملین و نرم کننده باشد .
خوردن  خسیانده ۵ عدد انجیر و ۱۰ عدد آلو بخارا ناشتا بسیار خوب است . سوپ هایی که با سبزیهای گشنیز و برگ چغندر و تره و آلوی بخارا پخته شود در دستور کار قرار گیرد و گوشت فقط آب پز و همراه با مواد فوق پخته شود ، آنهم گوشت مرغ با گوسفند باشد.

 • بخور بواسیر

تخم گشنیز و آویشن و گل ختمی و تخم مرو را با مقداری آب بجوشانید و موضع را مرتب بخور دهید .
قرص بواسیر
هلیله سیاه و هلیله زرد و مصطکی و کندر و ریوند چینی و انزورت و گل سرخ و صبر زرد
داروها را  مساوی بگیرید و بکوبید و نرم کنید و در آب مقل ازرق خمیر کرده و بصورت قرص های یک نخودی خشک کنید
قرص های بواسیر نسخه های متعدد دارد که در کتاب های داروسازی گیاهی موجود میباشد بخصوص قرصی نیز از حضرت امام رضا (ع) نقل شده است که ان بسیار موثر تر است .
و در آخر…

بعد از پاکسازی دو هفته ای با دارو های بالا و انجام حجامت یا زالو درمانی میتوانید خون بواسیر را با دارو بند بیاورید مشروط به این که خونی که خارج میشود خون سیاه و پرماده نباشد  بلکه رقیق و روشن باشد از ترکیب نشستنی زیر استفاده کنید. البته این نشستنی تکمه بواسیر را جمع هم می کند.

پوست انار                    ۱۰۰  گرم
مازو                           ۵۰   گرم
سماق                         ۱۵۰  گرم
تخم گشنیز                    ۳۰ گرم

همه را مخلوط و نیمکوب کرده –  هر شب نصف استکان از مخلوط را با دو لیتر آب بمدت ۱۵ دقیقه بجوشانید سپس صاف کرده با دو استکان سرکه مخلوط کرده بیست دقیقه در آب آن بنشینید بمدت یک تا دو هفته هر شب تکرار کنید.

به دوستان عزیز پیشنهاد می شود از کامنت ها و تجربیات موجود در ادامه ی این مطلب که توسط بازدیدکنندگان گرامی گالوس گذاشته شده است نیز استفاده ببرند.

 

(۸۴۹۶۳)

۱۶۵ نظر

 1. باسلام.ممنون ازمطالب مفیدتون. میخواستم بدونم راه درمان بواسیر داخلی ونوع درجه سه بجز عمل چیست

  • سلام. من فیشر و همورویید داشتم. خدا رو شکر با دو تا پماد گیاهی و ویتامینه و تره و حجامت عام در مدت ده روز خوب شدم. حجامت عام یا همورویید طول درمان رو واقعا کم می کنه. وظیفه ی خودم می دونم که روش درمانم رو به بیمارهای عزیز بگم. قبل از هر چیز یه نکته ی مهم اینه که به هیچ وجه سراغ پزشکی مدرن نرید چون راهی جز جراحی نداره. و با غذای مناسب و داروهای گیاهی یبوست رو از بین ببرید. مخلوط یک دوم پماد آ _د و یک دوم پماد رکتول از شرکت خرمان(khorraman) از هر کدوم تقریبا یک گرم داخل اپلیکاتور مقعدی بریزید(داخل بسته ی رکتول اپلیکاتور هست. جدا هم می تونید بخرید) این پماد هارو بدون نسخه ی پزشک می تونید بخرید. با اپلیکاتور روزی چهار بار داخل مقعد تزریق کنید. قبلش اپلیکاتور رو با پماد آ. د چرب کنید.دهانه ی مقعد رو هم با همین مخلوط چرب نگه دارید یعنی روزی چهار پنج بار و قبلش با شامپو یا صابون بچه بشویید و خشک کنید. همراه با غذا مقدار بسیار زیاد مثلا به اندازه ی یک سبد سبزی کوچک که سر سفره می ذارن تره بخورید .اگر نفخ یا ناراحتی معده ندارید می تونید سه چهار بار و هر بار دو قاشق غذاخوری تره کوهی خشک شده رو خام بخورید. یک روز در میون برای ناهار نیمرو با تره ی فراوانی که کمی تفت دادید بخورید . کلا هر نوع تره چه پخته چه خام برای درمان شقاق (فیشر آنال) و بواسیر(همورویید) معجزه می کنه.حتی در این باره حدیث هم هست. کسانی که ناراحتی معده یا نفخ دارن تره ی پخته یا تفت داده مصرف کنن. برای نرم کردن مدفوع و حرکت دودی شکل روده یک قاشق مربا خوری اسپرزه رو در یک لیوان آب ولرم یا آب داغ بریزید بگذارید نیم ساعت بمونه و نیم ساعت بعد از ناهار میل کنید. دوباره نیم ساعت بعد یک لیوان آب ولرم بنوشید. کلا روزی ده تا لیوان آب بنوشید. شلیل خیار انگور کدو حلوایی پخته، هلو،اسفناج،کرفس و سبزیها و میوه های پر فیبر مفید برای یبوست میل کنید.از موز و سیب پرهیز کنید. آب یخ، انواع فست فود و غذاهای چرب،سرخ شده و سنگین رو کاملا فراموش کنید.اللهم اشف کل مریض.

   • درمان بیماری هموروئید(بواسیر) در طب اسلامی و سنتی

    هموروئید به دو نوع کلی نر و ماده تقسیم می شود که در بعضی موارد ممکن است هر دو نوع با هم اتفاق افتاده و ایجاد شود. بواسیر به چهار درجه خفیف تا خیلی شدید تقسیم می شود. بهترین راه برای در امان ماندن از این بیماری، پیشگیری است که در روایات اسلامی راه های پیشگیری و علل ایجاد این بیماری، بصورت دقیق و کامل بیان شده است که می توانید برای اطلاع از آنها به روایات مربوطه مراجعه نمایید. در خصوص درمان هم باید گفت که در طب جدید، پزشکان بیشتر این بیماری را از طریق جراحی درمان می کنند که متاسفانه بدلیل عوارض جراحی و برگشت پذیر بودن این بیماری، راه حل مناسبی نمی باشد. اما در طب اسلامی و سنتی راه هایی برای درمان و بهبودی این بیماری سفارش شده که اگر دقیق و درست عمل شوند، در مدت دو یا سه هفته این بیماری بهبود پیدا کرده و اگر این درمان ها ادامه یابد باعث بهبودی کامل خواهد گردید.

    برخی عواملی که باعث تشدید بیماری هموروئید می شوند:
    ۱٫ اسهال در فرد مبتلا مهمترین دلیل تشدید این بیماری می باشد.
    ۲٫ یبوست هم باعث تشدید این بیماری می شود زیرا مدفوع نباید خشک و سفت باشد و با سختی و زور زدن دفع شود؛ بلکه مدفوع باید نرم باشد و به راحتی دفع شود. استفاده از داروی ملین استاد تبریزیان هم برای راحت دفع کردن مدفوع مفید است.
    ۳٫ جلو گیری از ایجاد سودا در خون که به همین دلیل نباید غذاهای سودا زا بخورد. چون اگر سودای خون زیاد شود این بیماری هم تشدید می شود و حتی باعث خونریزی می گردد.

    راه های درمان این بیماری:
    ۱٫در بواسیر پفکی هر روز انگور هسته دار را با هسته اش باید بخورد؛ طوری که موقع خوردن هسته اش را بجود و خورد کند.
    ۲٫همراه ناهار حداقل به اندازه یک مشت سبزی تره بخورد و همراه شام هم حداقل یک مشت سبزی خرفه میل نماید.
    ۳٫ هرشب حداقل یک قاشق گیاه زنیان را با همان اندازه مغز گردو بخورد یا بجای خود زنیان یک استکان عرق زنیان را با چندتا گردو میل نماید.
    ۴٫ اگر از محل بواسیر دچار خون ریزی است؛ برای بند آمدن خون ریزی، هر روز یک قاشق سماغ تازه صبح و یک قاشق هم شب بخورد. بعد از چند روز خون ریزی قطع می شود.
    ۵٫ قبل از رفتن به دستشویی بزرگ(مدفوع) باید مقعد را با روغن خیار چرب کند و اگه روغن خیار نبود با روغن زیتون و اگر نبود با بقیه روغن ها که به آنها حساسیت ندارد مانند روغن کوهان شتر و… و بعد از دستشویی بزرگ(مدفوع) بلافاصله حمام نرود و حداقل چند ساعت صبر کند و بعد از سر جا رفتن زواید بواسیر و عادی شدن آن، حمام رفتن مانعی ندارد. و بعد از حمام هم مقعد را با همان روغن ها چرب نماید.
    ۶٫ اگر درد دارد می تواند شیاف هموروئید که در داروخانه ها موجود است را نرم و له کند و مثل کرم و پماد به محل درد و مقعد مالیده و آغشته نماید. همچنین مالیدن روغن بنفشه به مقعد نیز در مواردی باعث کم شدن یا از بین رفتن درد و التهاب می شود. همچنین مقعد را در معرض آب گرم قرار دادن، باعث کم شدن درد آن می شود. استاد ضیایی هم قرار دادن تفاله چای بصورت پماد روی مقعد را در کاهش درد آن موثر و مفید می داند.
    ۷٫ استاد تبریزیان خوردن قرص خون(که از محصولات طبی خود ایشان است) را مفید می داند و همچنین مالیدن پودر سعد کوفی به مدت یک دقیقه به مقعد و سپس شست و شوی آن را هم راه دیگر درمان معرفی می نماید.
    ۸٫ طهارت و شستن مقعد با آب سرد بعد از دفع مدفوع هم باعث جلوگیری از تشدید این بیماری می شود.
    ۹٫ استاد خیر اندیش هم حجامت و زالو انداختن برای خارج کردن خون سودا از محل بیماری را، راه حل درمان این بیماری معرفی می نماید.
    ۱۰٫ همچنین نشستن در محلول جوشانده پوست انار باعث جمع شدن و داخل رفتن زائده های بواسیر می شود.

    یقین داشته باشید که اگر بصورت کامل و درست راه های درمانی بالا را هر روز انجام دهید، بیماری هموروئید(بواسیر) شما بهبود پیدا کرده و با ادامه دادن این روش ها کاملا درمان خواهد شد. اما دقت کنید برخی از افراد به برخی از این روش ها حساسیت داشته و ممکن است برخی از این درمان ها مناسب آنها نباشد. لذا در صورتی که برخی از راه های درمانی باعث تشدید بیماری و زیاد شدن درد، سوزش، التهاب و… شد، از ادامه دادن و استفاده از آنها خودداری نموده و از بقیه روش ها استفاده نمایید.

 2. باسلام.آیااین ترکیب جوشانده که درآخرآمده برای شقاق ورفع برجستگی کنارمقعدهم مفیده؟باتشکرازسایت خوبتون

 3. سلام.لطفاسریعترجواب مرابدهید. باتشکر

 4. سلام.مدتی ست دچاربواسیرشده ام که باعث بیرون زدگی مقعدی شده ودکترتشخیص دادن که عمل کنم به نظرشماباتوجه به متن بالا جراحی کاراشتباهی است؟

  • سلام
   صددرصد کاراشتباهی ست.
   چون مشکل شما حاد نیست و نیازی به عمل جراحی ندارد.

  • سلام وخسته نباشی من الان نزدیک هشت ساله که یبوست دارم اما تا حالا هیچ درد وخون ریزی وی خارش نداشتم وهمیشه همه باید بادست بدم داخل دکتر باید عمل کنین نظرشماست خیلی هممون میشم جواب بدین

 5. سلام ببخشید من بواسیر دارم و احتمالا باید عمل کنم
  داروهاییکه شما ازشون نام بردین درست کردن و تهیه ش خیلی سخته نمیشه یه راه ساده تر و مواد دستیافتنی تر معرفی کنید؟

 6. سلام ممنون از سایت خوبتون
  ببخشید، من حدود چند ماهیه فهمیدم بواسیر دارم،جند ساله این بیرون زدگی مقعدو داشتم ولی تشخیص چندتا دکتر پولیپ روده بود چون رودمم تحریک پذیر بود این بیرون زدکی اذیتم نمیکرد ولی ناخوشایند بود ولی امسال یه دکتر تشخیص دادن که بواسیر دارم سه جلسه لیزر کردم ولی بیرون زدگیه هی مونده میگفت جاش بده دسکاری بشه عفونت میکنه جراحیم خیلی بده یه پماد گل بابونه بهم داده میگفت به مرور از بین میره،ولی دو هفتس خونریزی و درد شدید دارم نمیدونم دلیلش چیه تو این دو هفته خیلی با سرکه شستشوش دادم، تو رو خدا راهنماییم کنین به خدا به خاطر این مشکلام نمیتونم ازدواج کنم
  ممنونم

 7. سلام ممنون از این که جواب دادید
  خب من الان تحت نظر یه دکتر متخصص داخلیم
  بعد لیزر هیچ فرقی نکردم، به خدا دیگه خسته شدم
  از بس درد کشیدم، البته تو این هفته که با سرکه شستشو دادم دردم شدید شده
  دوس دارم طب سنتی رو تجربه کنم دیگه نمیتونم دارو مصرف کنم، نزدیک ده ساله من مشکل گوارشی دارم هربار دکترا حرفی میزنن
  کاش خوب میشدم…

 8. سلام ممنون از شما من چند روز متوجه شدم که بواسیر خارجی(انگار جیک جوش)اگه درست حدس زده باشم دارم یکی از دوستانم بهم گفنه که بابونه رو دم کنم و تو آب داغ بریزم و ده دقبقه هر توش بشینم .می خواستم بدونم این باعث بدتر شدنش نمیشه یا اثلا مفیده؟

  • سلام
   دوست عزیز روش های درمانی در متن آمده است.
   من درمورد روش درمانی که به شما پیشنهاد داده شده اطلاعاتی ندارم
   اما فکر نمی کنم این روش مفید باشه.

 9. با سلام
  من مدتی است عقد کردم وخانم دارای بواسیر میباشد که متاسفانه قبل از عقد اطلاع رسانی نکرده اند سوال من این است که احتمال اینکه فرزندان بنده نیز بواسیر بگیرند چقدر است؟آیا به بنده هم سرایتی میشود؟و آیا بعد از درمان احتمال بازگشت بواسیر وجود دارد یا خیر؟البته بواسیر خانم بنده بدون درد و خونریزی میباشد و فقط به خاطر اینکه دارد دوست دارم آن را درمان نماید.
  با تشکر

  • سلام
   دوست عزیز بواسیر به هیچ عنوان مشکل حادی نیست که نگران باشید. این بیماری مسری نیست اما احتمال بازگشت، بعد از عمل نیز وجود دارد.

  • یجوری میگی قبل عقد اطلاع رسانی نکرده و به من سرایت میشه و اینا انگار ایدز داره جمع کن بابا

 10. سلام اقای دکتر من۲۰سالمه.یه چندسالی هستکه بواسیر دارم.ولی نه درد دارم ونه خونریزی.فقط تورم اونم گاهی اوقات.علتش چی میتونه باشه که تو این سن این مسکلو گرقتم وایا نیاز به درمان هست؟

 11. سلام
  یعنی من که خونریزی و خارش دارم به مدت ۱۰ سال جراحی نکنم؟

 12. باسلام.من حدود۲سال هست که بواسیر دارم ولی نه درد داره نه خارش.و بعضی مواقع هم خون میاد و بعد یه چند روز بند میاد میشه راهنماییم کنین.باتشکر از سایت خوبتون

 13. باسلام.من حدود۲سال هست که بواسیر دارم ولی نه درد داره نه خارش.و بعضی مواقع هم خون میاد و بعد یه چند روز بند میاد میشه راهنماییم کنین.باتشکر از سایت خوبتون.میشه جوابمو بدین

 14. سلام.
  بیماری بواسیر خارجی با مصرف داروهای ضد هموروئید و پماد ها کاملا برطرف میشه؟

  راستی من مدت دو ماه هست که روزی چنتا قرص مصرف میکنم این میتونه علتش باشه؟؟قرص هام یکیشون فیناستراید هست و اونیکی مولتی ویتامین که برا درمان ریزش مو هستن استفاده میکنم
  مرسی

 15. با سلام و خسته نباشید….
  توروخدا یه راه قطعیرو پیش روی من بذارید من رفتم دکتر فقط گفتم مقعدم متورم شده و موقع اجابت مزاج سفت خون میاد گفت باید جراحی کنی یه پماد داد استفاده کرده تورمش خوب شد من تا وقتیکه ملین کننده مثا سیلاکس میخورم خوبه اما تا ۳ روز نخورم دوباره سفت میشه و خون میاد.خودم احساس می کنم که مجرای دفع مدفوعم تنگ شده توروخدا کمکم کنید میترسم برای ازدواجم دچار مشکل بشم.
  آیا کوهان شتر با تره واقعا خوب میکنه؟

 16. آیا روش تنقیه برای درمان بواسیر و شقاق موثره؟

 17. سلام ،من از بچگی بواسیر داشتم،وقتی که رفتم پیش دکتر زنان،متوجه شدم بواسیرم بسییار بزرگه!در این صورت نیاز به جراحی هست؟!من درد و سوزش هم ندارم!

 18. سلام بیرون زدگی مقعدی پس از چند روز نگران کنندست؟

 19. اناناس تازه را قطعه قطعه کرده و در شیشه در بسته و در یخچال نگداری نمایید و شبها قبل از خواب یک تکه به اندازه حبه قند بر روی بواسیر خارجی قرار دهید تا صبح بماند. هم درد و تورم را از بین می برد و هم بعد از یک تا دو سال انجام مداوم، جمع شده و از بین میرود.

 20. سلام مدتیه وقتی قسمت خارجی مقعدمو لمس میکنم اطراف ناحیه ی چین خورده ی خروجی مقعد یه برجستگی خیلی کوچکی رو احساس میکنم که شبیه به رگ بیرون زدست حتی توی اینه هم دیدم احساس کردم رگ هستش ایا من مبتلا به بواسیر شدم لطفا هرچه زودتر جواب بدید ممنونم

  • شما دارای بواسیر خارجی میباشید اگر زیاد درد ندارید تنها درمانش نشیتن در اب گرو روزی ۲ الی ۳ بار به مدت ۲۰ دقیقه به مدت یک الی دو ماه میباشد .و اینکه سعی کنید در هنگام دفع به هیچ عنوان زور نزنید وزور بدترین چیز برای بواسیر میباشد

 21. سلام من پنج ماهه باردار هستم و تقریبا یک ماهی است که هم بواسیر دارم و هم شقاق که شقاق را عمل کردم اما بواسیر را دارم اما نه درد دارم نه سوزش ونه خونریزی نمیدونم با وجود بارداریم میتونم از درمان گیاهی استفاده کنم یا نه وایا درمانی برای من وجود دارد که بتونم از این بواسیر خلاص شم لطفا جوابم را هر چه زودتر بدهید با تشکر فراوان از شما

  • سلام
   دوست عزیز با توجه به اینکه باردار هستید پیشنهاد می کنم با پزشک دوران بارداری خودتون مشورت کنید.

   موفق باشید.

 22. باسلام چندروزی بودکه درناحیه مقعداحساس دردشدید داشتم.حتی دفع مدفوع هم مشکل دارم.وقتی تواینه نگاه کردم دوبرامردگی روبروی هم وبرامدگی دورمقعد رامشاهده کردم ایانیازبه دکتروجراحی دارم یانه خونریزی هم ندارم.

 23. سلام ۴ سال پیش بعد عمل جراحی چشمم دوسه بار دستشویی که رفتم بعد از مدفوع ازم خون اومد اما قط شد تا عید امسال بعده یک هفته خونریزی بازم قط شد تابستونم یه هفته ای خونریزی داشتم اما بازم مث دفعه های قبل یکم کمتر تو دستشویی نشستم غذاهای ابکی زیاد خوردم رفع شد الان باز یه مدته شرو شده درد ندارم فقط خون ریزی دارم باد شکمم خیلی خیلی زیاد شده درضمن هنگام مدفوع احساس میکن که رودم یکم میاد بیرون دقیقا بعد اونم خون میاد ممنون میشم منو راهنمایی کنید که چیکار کنم یا اینجا ویا حتی المقدور به ایمیلم

 24. با سلام مجدد خواستم واسه توضیح بیشتر نظرتونو به این سایت جلب کنم درجه بندی کردم و من مشکل درجه ۱و ۲رو دارم
  http://drzaree.ir/index.aspx?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=2065

  • سلام
   دوست عزیز توصیه من در درجه ی اول مراجعه به یک پزشک متخصص است.
   ولی همیشه این مورد رو در نظر داشته باشید که برای بهبودی بایستی مراعات کرد و به هیچ وجه ناحیه مشکل دار را تحریک نکرد.
   تا در طول پروسه درمان، مشکل کم کم مرتفع گردد درغیراینصورت نیاز به جراحی پیدا می کنید که معمولا برگشت پذیر بوده و توصیه نمی شود.

 25. یعنی چی چرا واضح توضیح نمیدید؟۲تا پیام ارسال کردم یکم بیشتر توضیح بدید

  • عزیزم توی متن خودتون گفتید که یه مدت مراعات کردید غذای آبکی خوردید و غیره
   منظور منم همینه که موقع دفع مدفوع فشار زیادی وارد نشه که منجر به تحریک و خونریزی بشه
   این مورد رو سعی کنید به همراه داشتن یک درمان مناسب،
   برای یک مدت طولانی مراعات کنید تا بهبودی حاصل و مشکلتون رفع بشه.

   براتون آرزوی سلامتی دارم.

 26. سلام اقای دکتر من دو روز ه که از ناحیه ی مقعد دچار التهاب شدم الان هم دردم خیلی زیاده ایا به متخصص مراجعه کنم یا شما راه بهتری از عمل جراحی دارید با تشکر

 27. سلام ببخشین مزاحمتون شدم من از سال۱۳۸۵ مبتلا به این بیماری شدم همه کارهای گیاه درمانی رو انجام دادم .دارو های پزشکی هم تجویز کردم اصلا بهبود نمیشم ولی هر وقت درد شدیدی میگیرم تو تشت اب گرم میشینم کمی اروم میگرم ولی بعدش بازم شروع میکنه زود میرم دنبال شیافهایی که مربوط به بواسیر هستش از جمله شیاف انتی هموروئید و شیاف دیکلوفناک با اینجور دارو ها کمی ارم میشم ولی انقدر مریضی سخت هستش ادم نمیتونه جایی بشینه حتی توی مهمونی اگه کسی هم بپرسه مجبور دروغ بگه ببخشین برام راه حل سادی ای بگین که که برا همیشه از این درد شدید راحت بشم ممنون میشم اگه راه حل به ایمیلم بفرستین% ایمیلم

 28. با سلام، من بواسیر شدید داخلی و خارجی درجه چهار داشتم و راهی به جز عمل نداشتم، عمل کردم و الان شکر خدا خوبم فقط دو بیرون زدگی تقریبا کوچک باقی مانده که آزاری نداره ولی از نظر زیبایی برام مهمه که اگه بشه از بین ببرمش، آیا راهی برای از بین بردن این بیرون زدگی هست؟؟

 29. سلام ببخشید من چن روز پیش عمل فیشر انجام دادم الان متوجه شدم ک بواسیر دارم بعد از عمل زده بیرون و چون سربازم نمیتونم خوددرمانی کنم بنظرتون چیکار باید کنم درد خیلی شدید دارم

  • اگر یبوست دارید رفع کنید آب فراوان بخورید البته نه همراه غذا نیم ساعت قبل از غذا و یک تا دو ساعت بعد از غذا. فقط غذاهای فیبردار بخورید روزی سه تا سیر با فاصله بخورید اگر خوشایند نیست پخته اشو بخورید خوراکی های خون ساز بخورید گوشت قرمز نخورید بویژه گوشت گاو و لبنیات نخورید قبل از دفع قسمت داخلی مقعدتون رو چرب کنید نباید هیچ فشاری به مقعد وارد بیاد، از پماد آنتی فیشر استفاده کنید و در اسرع وقت رفع یبوست کرده دنبال خوراکی های خون ساز آلو بخارا لبوی قرمز سیب قرمز جگر گوسفند و از همه مهمتر که خیلی خیلی تاثیرگذاره “مجموعه ویتامینهای ب” باشید یاعلی

 30. سلام
  من دوتا از رگهام ورم کرده وخون مرده شده ایا غیر از عمل کار دیگه میشه کرد.
  ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین.

 31. با سلام و عرض ادب هرکس که درگیر بیماری دردناک بواسیر یا شقاق می گیرد به دلیل طبیعت و مزاج متفاوت با دیگران نمی تواند از نسخه ی واحدی برای درمان استفاده کند. لطفا چنانچه می خواهید با راهکاری ساده درمان شوید با بنده در فیسبوک با آدرس زیر ارتباط برقرار نمایید. درمان صددرصد بدون هیچ نوع داروی شیمیایی و تنها با راهکارهای طبیعی مجانی و بدون دریافت حتی یک ریال.
  ——————————

  • دوست عزیز امکان نمایش اطلاعات شما وجود ندارد در صورت تمایل روش درمانی را همینجا مطرح بفرمائید.

   باتشکر

 32. سلام..
  بنا به تجربه من ، بهترین راه برای درمان بواسیر و شقاق.. استفاده از پماد A+D می باشد که هر روز به مدت ده روز( بسته به شدت بیماری) توسط سرنگ مخصوص تزریق انسولین داخل مقعد تزریق شود…بصورت تضمینی مشکل حل می شود..
  توصیه می کنم به هیچ وجه عمل جراحی نکنید.
  این تجربه شخصی من بود و جواب گرفتم.

 33. با سلام مجدد
  در ادامه نظر قبلی خودم در مورد درمان با پماد A+D …..
  امیدوارم با انجام این روش از رنج این بیماری آزاردهنده رها شوید.
  ضمنا من از پمادهای مخصوصی که در مورد شقاق و بواسیر با قیمت گران می فروشند نتیجه ای نگرفتم.
  پماد A+D بسیار ارزان می باشد و قطعا جواب می دهد.. لطفا در صورت بهبودی مطلب را انتشار دهید…

  • سلام
   حدود دو سالی هست که همورویید نوع ۲ دارم هنگام دفع دچار خونریری میشم پمادهای موجود تو بازار هم‌ استفاده کردم ولی موقتی بود.الان روش شما رو یعنی پمادa+d رو دارم استفاده میکنم حدود ۷ روزی میشه ولی تاثیری نداره

 34. سلام،این پماد a+d. برای براسیر دکمه ای ترشح دار موثره؟
  من نزدیکی مقعد به اندازه یک نخود یک برجستگی دارم که ترشح متناوب داره،چه راه حلی خوبه؟

 35. سلام
  شما دکتر متخصص خوب برای درمان هموروئید سراغ دارید معرفی کنید؟

 36. سلام دوستان و عزیزان
  از بزرگان و دلسوزان و متخصصین این سایت کمال تشکر و قدردانی دارم.
  بنده روش درمانی عالی در خصوص رفع بواسیر دارم یک روشی سنتی
  در صورت صلاحدید سرورانم میتونن با این شماره تماس حاصل فرمایند.
  ————–
  امیدوارم با اجرای این روش در صحت و سلامتی کامل برخوردار باشید.

  • مهدی عزیز امکان نمایش شماره شما وجود ندارد در صورت تمایل روش درمانی را همینجا مطرح بفرمائید.

   باتشکر

 37. ایاراهی وجود دارد که این خون با ویروسهای موجود در مدفوع الوده انسان را دچار بیماری خاصی کند

 38. سلام من دو سال است مبتلا به بواسیر هستم . بواسیر من بسیار کوچک است . فکر کنم شماره یک یا دو باشد خونریزی ندارم .
  اما بعضی مواقع خارش دارم . ورمش سفت است. چه جوری می توانم ان را درمان کنم .و ایا ورزش رزمی باعث عود ان میشود .
  باتشکر از مدیر گروه
  لطفا سریع تر جواب دهید

 39. سلام .من ۳۰ سالمه بواسیر خارجی دارم.همیشه بعد از اجابت مزاج خارج میشه .الان چن ماهیه ک کاملا خارج میشه.درد سوزش خارش ترشح هم دارم.آیا با روشهای سنتی فقط درد و علایم بواسیر از بین میره یا خود برجستگی رو هم از بین میبره؟
  از لحاظ زیبایی خیلی درگیر این مسعله هستم.و اینکه آیا رابطه مقعدی تاثیری روش داره یا نه

  • سلام . دوست عزیز . منم مشکل شما رو داشتم .ولی با استفاده مداوم از خاکشیر و روغن ویتامین ای روی بواسیر و شقاق . خوب شدم شمام امتحان کن جواب میده امید به خدا . در صورت نیاز .تکس بدید جواب میدم ۰۹۳۳۷۴۴۸۶۸۶

  • سلام دوست من منم این مشکل داشتم با استفاده خاکشیر و . و مالیدن روغن ای بر روی بواسیل یا شقاق خوب شدم شمام انجام بده در صورت نیاز . .تکس بدید جواب میدم ۰۹۳۳۷۴۴۸۶۸۶

 40. سلام.. ببخشید من قبلا درد در ناحیه مقعدم داشتم ولی الان یه سال هست هیچ درد و خونریزی ندارم فقط هر ازگاهی رگه های خونی رو مدفوعم دیده میشه ولی بدون درد و خونریزی !! ولی یه برآمدگی در اطراف مقعدم هست خیلی از لحاظ زیبایی نگران هستم میشه از بین برد این برآمدگی رو!!!؟؟

 41. با سلام به همگی
  میخواستم توصیه کنم که واسه درمان کردن این بیماری به مدت ۱ هفته هر روز بسیار به آرامی ورزش کنید و فقط از غذاهای دارای فیبر تغذیه کنید.بهتره که تو این ۱ هفته فقط به فکر درمان خودتون باشید و اجازه ندید کارهای دیگر مزاحم درمان شود.هر روز متوسط ۱۰ لیوان آب بنوشید و هنگام عمل دفع عجله نکنین و هیچوقت عمل دفع رو به تاخیر نیندازین.
  بعد از این مرحله تا ۲ هفته بعدی از میوه و سبزیجات بسیار استفاده کنید و از خوردن منابع کافئین دار (چای،قهوه،نوشابه)خودداری کنید.
  اگر در مدت این ۳ هفته بهبودی در حالتان مشاهده کردید بهتر است که با غذاهای آبکی ادامه دهید و سراغ غذای خشک نروید.زیرا غذای خشک سفت شده و عمل دفع سخت میشود.هر روز مقدار زیادی آب بنوشید.سعی کنید همراه غذا آب ننوشید چونکه از قدرت اسید معده می کاهد و اسید معده نمیتونه به طور کامل غذا رو هضم کنه و واسه عمل دفع مشکل ساز خواهد بود.امیدوارم تونسته باشم چیزی که میدونم رو بهتون بگم.
  با تشکر.آرزوی سلامتی براتون دارم

  • از دراختیارگذاری اطلاعاتتون برای بازدیدکنندگان سایت گالوس سپاسگذارم.

  • من سالهاست که خوراکیهای ملین میخورم و مدفوع همیشه عادی است و هر روز ده الی دوازده لیوان آب میخورم به چایی و قهوه هم از زمان کودکی تا بحال عادت به خوردن ندارم در دستشویی همخیلی زور نمیدم و سریع بیرون میام و خلاصه همه چی رو رعایت میکنم سنم هم ۵۶ هست ولی چندین سال هست که بواسیر شدید داخلی و خارجی دارم . وقتی داروی شیمیایی یا گیاهی استفاده میکنم کمی آروم میشه بعدها دوباره شروع میکنه و شدید میشه .

  • سلام وقت بخیر من حدود چندسال متوجه شدم ک از مقعدم ی چیزای نرمی کوچولو ب اندازه دونه برنج زده بیرون گهگداری خونریزی دارم و درد شدید ، بعضی اوقات درحین راه رفتن و یا درمدفوع خون میبینم .
   این ورزشس ک شما گفتیتید چطوری و چ حرکاتی رو باید انجام بدم و اگ ممکن راهنمایی کنید من براساس این بیماری ک توضیح دادم چگونه بهبود پیدا کنم ممنون از راهنمایی هاتون با سپاس از توجهتون❤

 42. با سلام بنده یک مدت همراه با دفع مدفوع یک ماده ی سفید رنگی نیز به همراه مدفوع از بدنم خارج میشه و قسمت مقعد هم خارش و سوزش داره اما بعد یک مدت خون ریزی نیز کرد . به پزشک مراجعه کردم شیافت انتی همورئید برام نوشت با گذاشتن این شیافت دردم اروم میشه اما بعد یک مدت باز اذیتم کرد به متخصص مراجعه کردم بعد از معاینه بهم گفتن همورئید نیس کامل گیج شدم میشع کمکم کنید

 43. سلام من مدتیه توده ای اندازه نخود در دهانه مقعد دارم فکر کنم بواسیر ترومبوزه باشه.چند روزیه دارم سیر پخته میخورم روزی سه حبه برای اینکه سیر ضد انعقاد خونه.کوچیکتر شده دارم بهتر میشم.چرا نوشتید که سیر بده برای بواسیر؟

 44. سلام اساتید بزرگوار من مدتی بود بعد از دفع توده روده ای خارج می شد حالا یا داخل می رفت یا بادست این کارو انجام می دادم الان دوروزه یه برجستگی تقریبا بزرگی از مقعدم خارج شده که به هیچ عنوان حتی با شیاف هم داخل نمی ره خیلی دردناک شده در ضمن بیمار ام اس بد حال هستم لطف می کنید راهنمایی بفرمایید چه کار کنم خیلی نگرانم.ممنون

 45. سلام استاد بزرگوار من چند سال بود بعد از دفع توده ای از مقعدم خارج می شد که بعضی مواقع با دست داخل می کردم و درد یا خونریزی هم نداشتم الان دو روزه توده بزرگی از مقعدم خارج شده که به هیچ عنوان حتی با شیاف داخل نمی ره وخیلی درد داره من بیمار ام اس بد حال هستم خیلی نگرانم چی کار کنم .ممنون۴

 46. با سلام خدمت دوستان عزیز
  من ی بار عمل جراحی همورئید (بواسیر ) در سال ۷۶ کردم و سالها با اینکه عمل کرده بودم ولی با دردش و گاهی خونریزی مدارا کردم و گاهی عود میکرد اما اخیرا در سال ۹۴درد شدید و خونریزی شدید داشتم که با مراجعه به دکترهای مثل عزیزی . رضایی . روبیک و… همه همورئید درجه ۴ تشخیص دادند و گفتند حتما باید عمل بشم و هیچ راهی وجود نداره .
  بعد از این من شدیدا تحقیق کردم و ی سوال منو به خودش مشغول کرد که با عمل در اصل صورت مسئله ما پاک کردیم دلیل این موضوع را باید در بدن و تغذیه جستجو کرد خلاصه نمی خواهم زیاد حرف بزنم میرم سر اصل مطلب در خیلی از مطالب و سایت ها اومده من همین کاری که میگم انجام دادم والان بسیار بسیار خوب و عالی شدم .دو کار انجام بدید
  ۱- خوردن مرتبط خاکشیر
  ۲-استفاده از روغن ویتامین ای بر روی بواسیر و شقاق
  من با استفاده از این دو راه کاملا شفا پیدا کردم و الان نه درد دارم و نه خونریزی و کاملا بواسیر من کوچک شده و همین کار را مرتبط باز دارم انجام میدم .امیدورام مطالب بنده به کار شما دوستان بیاد. با تشکر

 47. سلام دوستان من تجربه ای داشتم که دوست داشتم با بازدیدکنندگان سایت به اشتراک بذارم شاید به درد کسی بخوره.من تقریبا یک ماه پیش برجستگی ای در دهانه مقعدم داشتم به اندازه یک نخود که سفت و دردناک بود ولی خونریزی نداشت.بعد از تحقیقات فراوان و لطف خدا متوجه شدم بعد از رفتن در آب سرد بلافاصله بعد از جکوزی دچار بواسبر ترومبوزه شدم.تا یک هفته اول فقط از میوه و سبزی و زدن کرم اکسیدوزنگ و رفتن به جکوزی برای درمان استفاده میکردم که نه بدتر شد نه بهتر ولی از هفته دوم خوردن روزانه سه حبه سیر پخته رو به برنامم اضافه کردم چون سیر ضد انعقاد خونه.از همون روز اول خوردن سیر برجستگی شروع به نرم شدن کرد و دردش افتاد.الان بیست روز گذشته تقریبا خداروشکر خوب شده.توی این بیست روز خوردن روزانه سه حبه سیر (با فاصله) استفاده از کرم اکسیدوزنگ و خوردن سبزی (تره و ترب و ریحان) و ورزش سبک در جکوزی بهم کمک کرد.البته کسانی که آسپرین یا هر چیزی که ضدانعقاد خون هستشو میخورن باید مراقب خوردن سیر باشند چون ممکنه خونشون زیاد رقیق بشه.ایشالا همه سلامت باشند.

 48. سلام بواسیر دارم درد نداره فقط خونریزی دارم. مشکل دیگه هم برا تخلیه مدفوع هست که حتما باید با انگشت مقعد را تحریک کنم و راه باز کنم …. چ کنم؟

 49. با سلام. ۳روز پیش بواسیر خارجی گرفتم با درد خیلی شدید وتا به دکتر مراجعه کردم گفت این بسیار بزرگ شده و پماد جوابگو نیس و باید عمل بشود.عمل من با تیغ بود.حال نگران اینم ک ایا عواقبی دارد یا نه.لطفا جوابم را بدید چون خیلی نگران

 50. سلام من چندسالی هست ک بعلت خجالتی بودنم این بیرون زدگی و خونریزی و پنهان کردم و دکتر نرفتم بنظر شما با خوردن خاکشیر و تزریق پماد خوب میشه؟

  • سلام
   دوست عزیز اگر هنوز دردناک نیست و خونریزی زیادی ندارید راههای پیشنهاد شده در متن یا روش هایی که در کامنت ها دوستان امتحان کرده و بهبود یافته اند رو امتحان بفرمائید.
   اما در غیر اینصورت
   سلامتی شما از هر چیزی مهم تر است، خجالت رو کنار بگذارید و حتمن به پزشک مراجعه کنید.

   موفق باشید.

 51. سلام و عرض ادب، من الان چند ساله که دچاره یبوست و بواسیر شدم و الان خیلی درد و خون ریزی دارم به پزشک مراجعه کردم گفت باید عمل کنی اما مطالب شما رو که مطالعه کردم نظرم عوض شده ولی خیلی دردش شدیده غیر قابله تحمل

  • سلام
   دوست عزیز پیشنهاد می کنم از روش درمانی حامد و فرزین عزیز در کامنت ها استفاده کنید.
   این دوستان از این روش به نتیجه رسیدند.
   بنده هم پیشنهاد می کنم به مدت یک هفته الی ده روز، به خوردن غذاهای آبکی و رژیم مخصوصی که در متن آمده است روی بیارید و در هنگام دفع مدفوع فشاری به مقعد وارد نکنید اگر با رعایت نکات فوق بهبودی حاصل نشد عمل کنید
   هرچند برگشت بیماری بعد از عمل و یا حاصل نشدن بهبودی کامل نیز وجود دارد.

   موفق باشید.

  • سلام دوست عزیز اگه اجازه دادن این پیام دستتون برسه .از خاکشیر . و روغن ای استفاده کنید جواب میده در صورت‌ نیاز ایمیل بزنید

   • سلام چطور زائده اضافی از بین میرود؟ با ویتامین ای و خاکشیر از بین میرود؟چون درد، خارش و خونریزی اصلا ندارم-فقط یه زائده خیلی کوچیکه میخوام اون از بین بره بخاطر زیبایی برام خیلی مهمه

 52. من در دوران بارداری مقعده ام یه برجستگی زد بیرون الان هم که ده ماه هستش زایمان کردم البته سزارین شدم این برجستگی هستش که نه درد دارد نه خونریزی دارد فقط یه برجستگی کنار مقعده ام هست به علتی که خجالت میکشم دکتر هم نرفتم. در ضمن نمیدونم اگه بخوام برم دکتر پیش چه دکتری برم. در ضمن اذیت هم نمیشم فقط برجستگی که دارم را بدم میاد. لطفا راهنمایم کنید اگه میشه ایمیل بزنید ممنون میشم.

 53. سلام دوستان من عمل کردم اما اشتباه کردم چون اون زخم والتهابی که داشتم چند برابرشرا بعد از عمل داری فقط برای معالجه بواسیر یا شقاق باید شربت لاکسی زل یا ملین دیگه بخوری که مدفوع آبکی باشه و سه بار توی بتادین رقیق بشینی من همیشه شکمم نرم کار میکرد و میگفتم یبوست ندارم غافل از اینکه خوردن میوه وسبزی و دو بار دسشویی علاج کار نیست میوه وسیزی فقط حجم مدفوع را زیاد میکنه وشما را به زحمت میاندازه اگه با شیر یا هر چی که مدفوعتون آبکی بشه وغذای عادی مشکلتون حله این همان کاریه که من بعد از عمل با هزار زخم وزیلی دارم میکنم

 54. سید۳۶ ساله مرد
  سلام من حدود ۶ سالی است که بواسیر دارم و معمولا به گفته خانومم هر ماه خون ریزی (مثل خانوما قاعدگی) را دارم و معمولا اول خون غلیظ و بعدا خون روشنی را دفع می کنم و هرگز درد ندارم بلکه بعد از اتمام سوزش کمی در محل دارم لازم به ذکر است برای بند آوردن خونریزی با انگشت برآمدگی حاصله از بواسیر را به داخل فشار می دهم تا بند بیاید و پس از بند آمدن کمر درد و نفخ شدید می گیرم لطفا مرا راهنمایی کنید که۱- آیا این خونریزی باعث بیماریهای دیگری برای بنده خواهد شده یا نه؟ ضمنا باید عرض کنم که خونریزی بنده خیلی زیاد است و اگر این کار را نکنم دیر بند می آید. ۲- دوچرخه و موتور سواری این بیماری را تشدیدمی کند یانه ۳- برای درمان چه کار باید بکنم اینجانب ساکن قم هستم اگر آدرس دکتر خوب بمن بدهید لطف کرده اید.

 55. عالی بود مرسی

 56. با سلام من حدود ۵ ماه بیرون زدگی بواسیر دارم ولی نه یبوست دارم نه درد نه خونریزی. به دکتر زنان هم مراجعه کردم گفتند که از بین نمیرود بیرون زدگیش فقط با پماد آنتی هموروئید تورمش کم میشود کدام راه درمان رو استفاده کنم. و آیا رفع میشود بیرون زدگیش؟ باید نزد چه متخصصی بروم؟

 57. سلام خسته نباشید.من موارد درمان رو مطالعه کردم اما دقیق متوجه نشدم اگر ممکن هست لطف کنید گرچخ تکراری هست اما راجع بواسیر خارجی مختصر توضیح و راه درمان رو ارائه بدید من ۲هفته هستش متوجه شدم که بواسیر خارجی دارم

 58. برای درمان بواسیر خارجی هر صبح بعد از اجابت مزاج و هر شب قبل از خواب یک کپسول ویتامین E ( حتما ویتامین ای خارجی بخرید) را با سوزن سوراخ کرده و روغن داخل آن را روی بواسیر بمالید. بعد از ۲ تا ۳ ماه خیلی خیلی کوچک می شود. ارزش امتحان کردن را ۱۰۰% دارد.

 59. سلام. من اوایل بارداریم هست و شقاقم دوباره عود کرده. قبلا عمل کردم ولی خوب نشدم. دو سال بود که دردی نداشتم و فقط جاش رو حس می کردم. الان دکتر میگه باید عمل کنی. سوزشش فقط سه روزه شروع شده. ولی دردناک و وحشتناکه. منو از خواب و خوراک انداخته. نمی خوام عمل کنم. می خوام با همین طب سنتی خوب شم. دکترا در این زمینه ها اصلا مشاوره نمی دن. کدوم یک از روش هایی که گفتید برای زن باردار خطر نداره؟ در ضمن من یبوست ندارم و اجابت مزاجم بین معمولی تا حالت اسهال هست. خواهش می کنم زود تر جواب بدید. خواهش می کنم.

 60. سلام یکسال پیش تادوماه فقط غذاهای گرم مثل کنجد و دوای گرم خوردم یک هفته هم شبها موز خوردم تا بدنم همیشه گرم بمونه آخه همیشه سرمایی بودم امابعداز خوردن موز دچار یبوست و خونریزی مقعد شدم رفتم کپسول هموروئید و پمادش گرفتم استفاده کردم خوب شدم اما بعداز سه ماه ازدوباره خون دیدم از پماد استفاده کردم خوب شدم اما حالا چند روزه بازم مقعدم خون میاد پماد رکتول استفاده کردم خوبه اماچون یبوست دارم هی خون میاد چه کنم شمارو به خدا کمکم کنید

 61. کی میگه خونه کثیفه فقط وقتی یووبسی مدفوع به سختی خارج میشه و باعث زخم شدن میشه و در نتیجه خون میاد واگر شما هیچ وقت یوبس نباشید هیچ وقت خون نمیاد پس اگه یوبوستتون درمان نمیشه جراحی بنظرم بهتره دهن ادم سرویس شه که میخواد خون کثیف خارج شه

 62. سلام
  من حدود ۱۰ سال پیش با پیشنهاد مربی باشگاهدبدن سازی قرصی رو تهیه کردم که به لاغری زودترم کمک کنه اما بعد از استفاده سه ورق از قرص مشکلات گوارشی پیدا کردم و چون حدود ۱۸ سال بیشتر نداشتم از روی خجالت این موضوع رو مطرح نکردم تا زمانی که به درد و خونریزی و در اومدن یه زائده منجر شد
  بعد از اون به دکتر مراجعه کردم و فهمیدم همش از عوارض اون قرص بوده
  بعد از یک پیش فوق تخصص کلون و رکتوم رفتم و مشکلم کاملا بر طرف شد
  بعد از یکی دو سال ازدواج کردم و توی گیر و دار عروسی به خاطر استرس هایی که داشتم بیماریم برگشت و طولانی مدت شد دوباره به دکترم مراجعه کردم و ایشون گفتند که باید رکتوسکوپی بشم تا علت مشخص بشه اما من از ترس درد نرفتم و یک سالی سر کردم تا اینکه باردار شدم و اوضاعم روز به روز بدتر شد
  بعد از زایمان رفتم و رکتوسکوپی رو انجام دادم و تشخیص بر این شد که درمان نکردن طولانی مدتم باعث افتادگی روده شده و همچنین عصب های روده ام کاملا غیر فعال شدن به پیشنهاد ایشون حدود چند ماه فیزوتراپی کف لگن انجام دادم که خیلی تاثیر داشت
  و برای من عمل به هیچ وجه پیشنهاد نشد چون شراط ماهیچه های رگده ام به شکلیه که بعد از عمل باعث بی اختیاری دفع میشه
  اما الان بعد از یک سال بهبودی باز درگیر زخم و درد و زائده های بیشتر شدم
  طوری که کاملا همسر و شوهر و زندگی رو فراموش کردم
  همه اینها هم با یک استرس کوچیک یا عصبی شدن بر میگرده و بر طرف شدنش هم به همین راحتی نیست
  الان هم طب سنتی انجام میدم ولی هنوز نتیجه رو نگرفتم
  فقط خواستم به همه کسانی که اوایل مشکلشونه بگم مثه من پشت گوش نندازن هر چه زودتر مراجعه کنن و درمان کنن خیلی بهتر این بیماری هم مثه بیماری های دیگه هر چی ریشه دار تر بشه درمانش سخت تر و عذاب اور تر میشه

 63. سلام.من دوماه قبل عید عمل فیشر همروید کردم.بعد عمل معقدم تنگ شد.میخواستم اجابت مزاج کنم که نخوره به زخمای فیشر و عملی که کردم از قسمت بالا سمت چپ میکردم.همین کارم باعث شد معقدمـکش بیاد و تنگی بگیرم.حالا نمیدومم چیار کنم.فعلا دارمـپماد رکتول میزنم.دکترم رفتم دید گفت چقدر تنگ .نامه زد ب دکتر جراحم.به من گفت زیربیهوشی یه چی میتدازن بازش میکنن.گفتم دکتر جراحی کردم زخم میشه گفت اینجوری اذیت میشی.حالا به نظرت اقای دکتر چیکار کنم

 64. با سلام من هجده سال دارم واز بچگی مشکل گوارشی دارم و ب کتر های متعددی مراجعه کردم اعم از متخصصین اوایل مدفوع من بوی بدی میداد و احساس تخلیه کامل را نداشتم و گاهی اوقات هنگام دفع خونریزی داشتم ودرد درناحیه مقعد و الان سه چهار سال هست ک ی بیرون زدگی ۴ سانتی اطراف مقعدم هستش و هنگام اجابت مزاج حتما باید ب کمک اب زدن ب ناحیه ی مقعدم کمی مدفوع داشته باشم و در سمت چپ شکمم هم صدا ایجاد میشود لطفا راهنماییم کنید

 65. دوستان عزیز
  برای بهبود و درمان در بسیاری از موارد
  کرم آنتی فیشر موثر است.

 66. سلام وقت بخیر
  من تقریبا ده ساله که بواسیر دارم
  چون کلا شکمم سفت کار میکرد یه مدت خوب میشد دوباره بر میگشت ولی تحمل میکردم تا اینکه باردار شدم و برای اینکه زایمان طبیعی داشته باشم مدام در روز پیاده روی میکردم که البته اخر هم سزارین شدم ولی همین پیاده روی های زیاد و فشار به مقعدم باعث شد زایده ای از مقعدم بیرون بزند که بعد از زایمانم درد سزارین به کل از یادم بره سه ماه تمام از درد اشک میریختم و نتونستم لحظه ی شیرین نوزادی پسرمو کامل درک کنم دکتر گفت فیشر دارم و پماد رکتول داد و یه قرص برای درد یه مدت خوب شدم باز دردش شروع شد رفتم پیش دکتر گیاهی اقای رضایی زیر پل چوبی امام باز یه دوره خوب شدم و دوباره شروع شد دکتر گفت اگه دردش خوب شه جراحی فقط برای زیباییه یعنی اون دکمه مانندارو جراحی کنن ولی باز نرفتم چون خیلی از جراحی میترسم که نکنه دوباره برگرده چون میدونم کلا مشکل یبوستم باعث این موضوع میشه ولی تازگیا اگه زیاد روپا وایسم و یا چیز سنگین جابجا کنم دکمه جدید میزنه بیرون و چندروز درد دارم و با درمان خونگی بعد چندروز بهتر میشه بنده روغن قرص ویتامین ای قبل خواب به مقعدم میزنم و قرص دافلون ۵۰۰ که گیاهی و خارحیه کسانی که درد دارند پیشنهاد میکنم فوق العاده عالیه ولی باید مراقبت اغذیه ای داشته باشیم تا دوباره دچار نشین .
  سوال بنده اینه که ایا خطری منو تهدید میکنه چون هرچندوقت یکبار درد سراغم میاد بدون خونریزی و با درمان خودم خوب میشم و باز رعایت نکنم میزنه بیرون و درد داره ایا باید باز هم عمل کنم و یا همین مراقبت و تغدیه کافیه ؟

  • دوست عزیز چون شما مستعد بیماری هستید
   درصورت رعایت نکردن، مجدد بیماری بازگشت داره
   و همونطور که خودتون فرمودین با درمان خودتون، خوب میشید. پس مشکلی وجود نداره و نیازی به جراحی نیست، چون میدونید که جراحی درمان صددرصد بیماری نیست و امکان برگشت وجود داره.
   پیشنهاد میکنم سعی کنید مدت زمان بیشتری امکان برگشت بیماری رو از بین ببرید تا توی این مدت زمان با بهبودی کامل، امکان برگشت بیماری به درصد پائینی برسه.
   موفق باشید.

 67. سلام اقای دکتر..ازقبل نمیدونم از کی متوجه نبودم دچار بواسیر بودم ولی متاسفانه متوجه نبودم وهیچگونه علایمی نداشتم که مشکوک بشم..واصلا دقت نکرده بودم بشکل مقعدم فکر میکردم عادیه..ولی با سرچ اطلاعات هشت ماهه متوجه شدم بواسیر دارم..در ضمن عضو بواسیر نوع ۴ هستم .میخواستم ببینم چیکار کنم خیلی نگرانم باچی درمان میشه بالیزر نوع چهار درمان میشه؟
  بعداز درمان ایا دوباره امکانش هست برگرده؟
  من از داروها ناامیدم..هووم..خیلی نگرانم

  • سلام
   دوست عزیز نیازی به لیزر نیست
   نگران نباشید با دارو و رعایت یک سری موارد بهبود پیدا می کنید.
   پیشنهاد می کنم از پماد آنتی فیشر استفاده کنید
   و در موقع دفع مدفوع به هیچ عنوان فشاری به مقعد وارد نشود.

 68. سلام
  دوستان من به تازگی متوجه شدم بواسیر دارم، طوری ام درد میکرد که نشستن سخت بود برام، دلیلشم همینزیاذ نشستن بود.
  تنها کاری که کردم این بود که موقع دفع مدفوع زور نمیزدم و با کمک دست، به اطراف مقعد فشار میاوردم که به راحتی و در اندازه کوچکتر خارج بشه
  خنده داره، ولی خجالت که نداریم هرکسی درگیر این مشکله باید بدونه چیکار کنه که خوب شه.
  من با همین روش که نذاشتم هی مقعدم خونی بشه
  الان خوب شدم
  شماهم همینکارو بکنین.
  راستی چربشم بکنین موقع خروج مدفوع بهتره

  • با سلام
   مشکل اینجاست از درد زیاد نمیشه به مقعد فشار آورد که مدفوع رو در اندازه کوچک بیرون آورد!
   راه کاری که خودم انجام میدم اینه که زمانی که احساس میکنم باید اجابت مزاج کنم قبلش با سرنگ آب وارد مقعدم میکنم(یه جورایی مثل تنقیه هستش) چندبار این عملو انجام میدم چون با این کار نیازی به زور زدن نیست و بعد اجابت مزاج میکنم. البته این فقط برای فرار از درد موقع دفع هست. تا زمانی که از این راه استفاده میکنم موقع دفع مشکلی ندارم ولی به محض اینکه این روش رو قطع میکنم دوباره درد و در صورت تداوم خون ریزی رو مشاهده میکنم. متاسفانه دکتر خانم برای جراحی هموروئید در شهر ما نیست و به دلیل شرم از دکتر مرد تا حالا مراجعه نکردم. حدود ۶ماه پیش به دلیل یبوست شدید دچار این بیماری شدم درد شدیدی موقع دفع داشتم به حدی که اشکم درمیومد. با تحمل کلی درد اول یبوستو برطرف کردم و با پماد ام جی باریج مقعدی و روش سرنگ و آب تا الان دوام اوردم. از روش های گفته شده در سایت و کامنت ها استفاده میکنم ان شاءالله که موثر باشه.

 69. دوستان عزیزی که یبوست دارند وهنگام عمل دفع خونریزیدارند،صبح ناشتا یعنی قبل از صبحانه یک عدد پرتقال میل کنند.صد درصد مشکلشون حل میشه.حدود نیم ساعت قبل از صبحانه.نوشیدن آب گرم هم قبل از صبحانه موثر می باشد.

 70. اب زیاد بخورین تا مشکل یبوستتون برطرف شه و بعدش هم مشکل بواسیر
  یه پارچ آب جوشیده بذارید کنارتون و خودتونو موظف کنید تا تمام اون آبو تا شب بخورید
  بعد از چند وقت هم مشکل یبوست و بواسیر ندارید و هم پوستی عالیییی خواهید داشت.
  پوستی شفاف، پف کرده و بدون جوش

 71. باسلام من سالهاست دچار بواسیر هستم دوسالپیش کلندوسکپی انجام دادم که شکر خدا مشکلی نبود فقط رودهام عصبی بود الان حدود ۳ ماهه که دوباره درگیرم یبوست وخونریزی ودرد زیاد حدود یک ماهه چه اجابت مزاج داشته باشم چه نه درد دارم طوری که ۴یا۵ ساعت درگیرم باید مدام مسکن بخورم پیش متخصص کولون هم رفتم میگه باید مداراکنی تاخوب بشه اما من نگرانم چون دردش به اطاف مقعد میزنه طوری که فکر میکنم به استخوانها میزنه خیلی استرس دارم بیماری دیگه ای باشه لطفا کمکم کنید درضمن من۳۸ سالمه ویه ۱۰سالیه که گرفتارم

 72. توروخدا اگه امکان داره زودتر جوابم وبدین یا میخواستم ببینم آیا کسی مثل من بوده منو از نگرانی دربیارین نمی دونم چرا فکرمیکنم بیماریه بدی دارم تواینترنت که سرچ میکنم خیلی نگران میشم ممش فکر میکنم سرطان رودی یا مقعد گرفتم

  • بابت سرطان نگران نباشید .
   اون درد فقط مربوط به بواسیر میشه که متاسفانه بواسیر شما از نوع حاده، تمرکزتون رو فقط روی درمان بذارید.

 73. یعنی درد استخوان لگن مربوط به بواسیر میشه؟

  • نظر من اینه که شما از شدت درد زیاد این حس رو دارید که به استخوان رسیده، اما بازهم اگر نگران هستید به پزشک دیگه ای مراجعه کنید.

 74. با سلام و عرض ادب
  کودک ۱۴ ماه من پایین مقعدش بیرون زدگی به اندازه لوبیا کوچک دارد از ۷ ماهگی به دلیل یبوست دچار این مشکل شده اصلا خارش زخم و درد و خونریزی ندارد متخصص گوارش کودکان پماد آنتی همورویید داده که بی تاثیر بوده شما را به خدا راهنمایی کنید خیلی استرس برای کودکم دارم

 75. با سلام
  من هر وقت انار مصرف میکنم دچار بیرون زدگی و خونریزی میشم.و هنگام انجام مدفوع بسیار درد دارم.
  اما وقتی که انار مصرف نکنم مشکلی ندارم.
  ایا نیاز هست به دکتر مراجعه کنم؟
  علت این مشکل چیه؟
  ممنون

 76. سلام و روزتون بخیر
  من مدت چند ماه که موقع دفع درد و سوزش خیلی زیادی دارم. اوایل بعد دفع کمی خونریزی هم داشتم. به دکتر مراجعه کردم گفت که بواسیر دارم و بهم پماد و شیاف هموروئید داد. چند هفته است که استفاده می کنم ولی اصلا بهتر نشده.مصرف آب رو بیشتر کردم تقریبا روزی شش یا هفت لیوان ولی عمل دفعم خیلی کمه. از بیرون چیزی احساس نمیکنم ولی از داخل مقعدم سمت چپ خیلی درد دارم و موقع نشستن احساس میکنم سفت شده.
  وقتی جای سرد میشینم بدتر میشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا با دارو درمان میشه یا نیاز به جراحی داره

 77. با سلام و خسته نباشی با پوزش چند تا سوال داشتم میگن کسی که یبوست داره صبح ناشتا دولیوان اب ولرم بخورن خوبه ولی من هم اب میخورم ناشتا و هم الو و هم انجیر یبوستم خوب نشده خیلی واقعا ادم اذیت میشه .نمیشه پیشنهاد بیشتر بدین که بهتر باشه

 78. کسی هست که تا حالا اینا رو مصرف کرده باشه وخوب شده باشه؟ البته اگر زنده مونده باشه. اینا چیه آخه دل و روده آدم رو بهم میریزه من از خوندنش دلپیچه و حالت تهوع گرفتم حالا بمونه بخوام بخورم اینا رو! !!

 79. ممنون از سایت بسیار خوبی که دارید

 80. سلام.ببخشید مامان من چند سالی هستش ک بیرون زدگی مقعد داره ک دیروز دکتر بهش گفت ک اوضاع وخیم و حاده. و گفت فقط عمل. اگ بعد عمل خوب نشه سرطان میگیره و میمیره میخوام بدونم حقیقت داره ایا باروش های بالا درمان نمیشه؟

 81. برای درمان بواسیر بیرون زده استفاده از روش زیر مفید است تمیز کردن مقعد با پنبه اغشته به سرکه سیب روزی سه بار استفاده از روغن داخل قرص ویتامین ای روزی سه بار که میتوان با یک خلال نازک سیب زمینی تازه روغن قرص ویتامین ای را داخل مقعد زدو استفاده از کندر به صورت شیاف روزی سه بار

 82. سلام و عرض خسته نباشید تشکر بابت مطالب ارزنده شما.
  همینطور که گفتید راه های درمان اکثرا گیاهی بود و من در کشور سوئد زندگی میکنم و پیدا کردن عرقیات یا مورد های بالا ذکر شده بسیار دشوار یا نشدنی است اگر بتوانید راه حل ساده تر ارائه کنید متشکر میشوم ممنون بابت کمک های شما

  • سلام
   دوست عزیز از پمادهایی که برای بواسیر یا همون همروئید توی داروخانه ها موجوده استفاده کنید و سعی کنید تا مدتی از نشستن، مخصوصا نشست های طولانی دوری کنید.

 83. سلام من ۳۳ سال دارم حدودا یه هفته است که بعد از اتمام اجابت چند قطره خون پررنگ از مقعدم خارج میشود و پس از شستشو خون بند می آید و پس از آن سوزش خیلی کمی دارد لذا ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید چکار کنم. متشکرم

 84. با سلام.من قبلا یه بیرون زدگی خیلی کوچیک داشتم که نه درد داشت نه خونریزی اما چند روزیه که به علت یبوستو فشار دوتا بیرون زدگی رو ب روی هم همراه با درد دارم،جوریکه از رفتن به دستشویی میترسم. یک اینکه میخواستم ببینم چجوری میشه نوعه بواسیر رو تشخیص داد و اینکه ایا روشی هست که بدون جراحی مشکلو کاملا بر طرف کنه؟

 85. من پنج سالی هست ک گرفتار این بیماری سختم ۶ ماهه ازدواج کردم بعد از هر دستشویی تمام طول روز دچار ضعف و بیحالیم. تمام داروها و پماد هایی ک دوستان استفاده کردن هم۰استفاده کردم اصلا دیگه جواب نمیده از هر دکتر و دارویی هم کاملا ناامیدم هزینه لیزر هم ندارم زندگی برام تلخ شده فقط برام د عا کنید خواهش میکنم مرسی

  • دم کرده گل انار بخورید و حجامت یا زالو درمانی کنید چیزهای خون ساز مثل شربت انجیر آلو بخارا انار گیلاس لبوی قرمز سیب قرمز جگر گوسفند بخورید گوشت قرمز و لبنیات نخورید و یبوست اگر دارید درمان کنید

 86. سلام بنده حدود سه سال پیش موقع سرویس رفتن یهو خونریزی خیلی شدیدی پیدا کردم اندازه نصف لیوان آب خون ریخت که فرداش هم همینجور شدم رفتم دکتر گفتن که پرولاپس رکتمه(بیرون افتادگی روده) که با دست هم میشد جاش انداخت دکتر دیگه رفتم گفتش همروییده.حاامکان داره هم افتادگی روده باشه هم همورئیید؟االا میخواستم از تجربه دوستان بپرسم خونریزی که داشتن زیاد بوده یا کم؟

 87. با سلام حدود یک ماهه است که دچار بواسیر وشقاق همزمان شدم . در ضمن بدنم پر از دانه های قرمز شده . پزشک جراح تشخیص جراحی ندادو و دارو تجویزی کرده که تاکنون موثر نبوده است . خیلی دارم اذیت می شوم و لطفا راهنمایی کننید.

 88. سلام ؛من بواسیر خارجی دارم که نه درد داره و نه خونریزی ؛فقط بیرون زدگی داره آیا روشی برای از بین رفتن این بیرون زدگی هست؟

 89. سلام من یه بواسیر قد نخود روی مقعد دارم که بعضی وقتها سفت ودرد ناک میشه میخوای بدونم از چه پمادی استفاده کنم لطفا همینجا جواب بدین

 90. کسی نیست جواب بده

 91. خانم یا آقای میلی پماد رکتول بزنید داروخانه ها دارن

 92. یک تجربه با استفاده از اسفرزه روی ۱۰۰ بیمار دارای بواسیر حاد که احتیاج به عمل جراحی داشت در آمریکا نشان داد که اغلب افراد بعد مصرف مداوم بعد از غذا بهبود پیدا کردند

 93. سلام دوست عزیز من مدتی است . برامدیگی دور مقعد دارم و بی نهایت درد و سوزش دارد چارش چیه . خیلی سوزش داره یعنی کل روز گرفتارش هستم کارم هم خیاطی هستش همیشه نشسته هستم چیکار کنم

 94. سلام همسر بنده مدت یک سال درگیر هموروید بود و مدت شش ماه از انواع پمادها و شیاف انتی همورویید و انواع داروهای گیاهی و اصلاح کننده طبع و مسهل ها رژیم های خاص و حجامت و … استفاده کرد ولی تاثیرات ان به مقدار کم و خیلی مقطعی بود چند دکتر پیشنهاد جراحی دادند برای درمان قطعی ولی به علت عوارضی که برای ان بیان شده بود قبول نکردیم بعد از چند ماه مطلبی را در مورد قرص دافلون که یک قرص کاملا گیاهی است مطالعه کردم و داروخانه های زیادی را برای پیدا کردن نوع خارجی ان گشتم تا اینکه توسط یکی از فامیل از داروخانه ای در شیراز پیداکردیم و به علت کمیاب بودن ان جهت اطمینان دو بسته خریداری کردیم ولی در کمال تعجب با مصرف یکدوره (پک بسته) عوارض کامل از بین رفت و خداشکر اکنون بیشتر از یک سال از بهبود بیماری می گذرد وهیچ مشکل دیگری وجود ندارد . خواستم این تجربه را در خدمت سایر دوستان قرار بدهم چون می دانم این بیماری فوق العاده نارحت کننده و آزار دهنده است ممنون از سایت خوب شما

 95. سلام
  دوستان برای رفع یبوست از قرص ایندومتاسین استفاده کنید، این قرصو یه بار بخورید تاثیرش رو میبینید.بسیار عالیه

 96. سپاااااااس فراوان
  خداوند اجرتان دهد انشاالله

 97. سلام دوستان
  برای لاغری، رفع یبوست، دیابت و رفع جوش روی این لینک کلیک کنید.
  https://telegram.me/joinchat/FxkgDERSwzqDK5an7nIc6w

 98. پماد آنتی فیشر برای از بین بردن بیرون زدگی مقعد یا همون بواسیر
  بواسیر علتش دفع نادرسته مدفوعه
  با کمی مراقبت و استفاده پماد آنتی فیشر بهبود پیدا می کنین

 99. درود بر عزیزان کرامی.
  من راه درمان دوستانی که بواسیر خارجی یا همون ترومبوزه دارند رو براتون میگم. مطمعن باشید نیازی به جراخی در موارد عادی نیست و نگران نباشید به راحتی قابل درمان هست.
  اولین کار اینه که مشکل اساسی که باعث به وجود اومدن بواسیر میشه رو از بین ببرید که معمولا یبوست هست. من توضیحی در این باره نمیدم و میرم سر اصل مطلب.
  ۴ بار در روز غوطه وری در اب گرم. استفاده از پماد ام جی فقط شبی یکبار قبل از خواب. ۴ بار در روز اسپری کردن روغن ضد التهاب و انتی باکتریال الو ورا (شرکت فیروز این رو غن رو تولید کرده و هیچ عوازضی هم نداره ) توجه کنید روغن رو استفاده کنید نه کرم چون کرم ها به علت داشتن مواد ارایشی معمولا ممکنه التهاب در ناحیه ایجاد کنن.
  بعد از ۳ الی ۴ هفته لخته کاملا جذب میشه و از بین میره. موفق باشید

 100. ببخشد من ۳ سال بواسر دارم که اواخر درد زیادی در باسن دارم به نظر شما عمل کنم یا روش دیگر امتحان کنم من تنها ۱۴ سال سن دارم میترسم سرطان بگیرم خواهش میکنم روشی بهم بگویید از این شرررر خلاص شوم

 101. سلام من حدود سه ماهه که مبتلا به هموروءد از نوع خارجی وبدون خونریزی هستم،اون اوایل خیلی سوزش و درد داشتم به دکتر مراجعه کردم و دارو مصرف کردم ولی خوب نشدم و داروها حساسیت داشتم و جوش زدم و دوباره دکترم دارو مارک دیگه ای برام تجویز کرد درد و سوزش دیگه نداشتم، احساس کردم خوب شدم ولی مثل اینکه هنوز هم هست و گاهی سوزش داره،و اینکه دکترم اون موقع یعنی دو ماه پیش گفت که به یک جناح مراجعه کنم ولی چون دارو ها دردم رو کم کرد پشت گوش انداختم نرفتم،میخواستم بدونم راه دیگه ای نداره حتما باید جراحی کنم؟؟دردم و سوزشم اونقدر هم زیاد نیست ولی بالاخره باید درمان بشم. ممنون میشم کمکم کنین 🙂

 102. سلام
  من بواسیر داشتم
  الان خوب شدم
  فقط رفتم سراغ درمان یبوست
  شماها هم همینکارو بکنید

 103. باعرض سلام خدمت دوستان همه این مطالب خوب وجامع هستند وکارآمد امادرمورداینکه شخص دچاریبوست شده ودراجابت مزاج ناتوان شده یعنی نمیتونه دفع کنه مطلبی نوشته نشده من خودم دوماهه بااین مشکل روبروشدم وزندگیمومختل کرده بعداز دوماه انواع مختلف درمانهاروتجربه کردم اماکمک زیادی بهم نکرده تااینکه خودم دست به کارشدم درکنارهمه راهکارهای تغذیه هرروز باسرنگی که سوزنشوبرداشتم روزانه چندسی سی روغن حیوانی روتومقعدم تزریق میکنم واقعامعجزه میکنه هم اززخم شدن مقعدجلوگیری میکنه هم اینکه اجابت مزاج روبه میزان خیلی زیادبرام راحت کرده ودرد خیلی کمتری روحس میکنم دوستانی که این مشکلودارن بهشون همین پیشنهادومیدم موفق باشید.

 104. سلام
  برای درمان بواسیر از روغن نارگیل استفاده کنید

 105. سلام . من ۲۷ سالمه چند سال پیش یه دوره یبوست شدید داشتم که جدی نگرفتم. بعد ی مدت یه زائده در مقعد به وجود اومد که حدود یک سانت میشه و نه خونریزی و ن درد دارم. ایا راهی برای از بین بردنش هست.من خجالت میکشم با خانواده مطرح کنم حتی خاستگارایی که دارمو بخاطر این قضیه رد میکنم و بخاطر این قضیه خیلی ناراحتم. میشه ی درمان قطعی بهم معرفی کنید.

 106. منم بواسیر دارم

 107. سلام
  من حدود دو ساله که بواسیر درجه یک و خارش در ناحیه مقعد دارم که به احتمال زیاد در نتیجه یبوست ایجاد شده و لی با وجودی که خیلی وقت است مشکل یبوست ندارم و اجابت مزاجم مرتب و به درستس صورت می گیرد ولی کماکان مشکل برواسیر و خارش در ناحیه مقعد را دارم خونریزی و درد هم به ندرت رخ می دهد لطفا بفرمایید برای درمان آن باید چه کار کنم؟

 108. سلام من تعداد دفعات زیادی با همسرم آنال س ک س داشتم اما هیچ مشکلی نداشتم اما بار آخر بعد از چند روز دیدم در ناحیه مقعد بیرون زدگی کوچکی اندازه یه جوش ایجاد شده ک فقط میخاره و میسوزه البته بیشتر خارش الان ۳ روز هست که اینطوری شده خیلی نگرانم نمیخام ب پزشک مراجعه کنم. آیا این بواسیره و چیکار کنم که خوب شه؟

 109. سلام بنده به مدت ۱۰سال بود که بواسیر داشتم که همراه با خارش و در صورت نشستن زیاد همراه با درد و این اواخر همراه با خونریزی بود که تصمیم گرفتم به دکتر مراجعه کنم و تحت عمل قرار گرفتم (هم داخلی بود و هم در اطراف مقعد)بعد از عمل دو روز بعد متوجه شدم هم یه گوشت اضافه در حال بیرون زدگی است الان خیلی استرس دارم که نکنه باز هم دچار بواسیر شدم در ضمن دستور دکتر را رعایت کردم (شکمم خوب کار میکنه /یبوست ندارم /سبزیجات میوه استفاده میکنم و آب زیاد مصرف میکنم)لطفا راهنمایی کنید

 110. سلام
  من ۶ماهه باردارم و چندوقتی بود که مشکوک بودم که بیماری بواسیر دارم
  ولی مطمئن نبودم که شقاق باشه یا بواسیر
  تو نت سرچ کردم اولین پیجی که اومد یه کلینیک بودو رفتم برای معاینه برخورد پرسنل و پزشک خیلی خوب بود
  چون این بیماری یکم سخت هست برخورد پزشک و پرسنل و محیط کلینیک برام خیلی مهمه
  بخاطر شرایطم که کم خونی نگیرم درمان با لیرز بهم توصیه شده
  هنوز تصمیم نگرفتم یکم میترسم آیا ضرر نداره و کسی تجربه ش رو داشته؟

 111. سلام
  چند سالی است بواسیر دارم ، درد ندارم ،خارش به ندرت .اما هر از چند گاهی خونریزی بدون درد دارم بعد از چند روزی خونریزی خود به خود قطع می شود ، چند ماهی یکبار به مدت هفته خونریزی دارم. دنبال راه حل می کردم.

 112. سلام.منم ۲ ماه پیش دچار بواسیر شدم روغن کوهان شتر استفاده کردم عالی بود ، سبزیجات و میوه و مایعات فراوان در طول روز هم مصرف داشتم و تنها بعد از دو هفته کامل درمان شدم … البته به پزشک هم سر زدم و چند امپول و شربت و قرص برام نوشت و اونها رو هم مصرف کردم..تو اینترنت زیاد چرخ نزنید باعث نگرانی الکیتون میشه…ربطش میدن به سرطان که بازدید سایتشون بره بالا اگرم تو اینترنت دنبال درمانید حتما سایتای معتبر سر بزنید نه سایتای مثلا خبری که اصلا ربطی به بیماری نداره…طب سنتی هم خیلی عالیه حتما از این طب استفاده کنید و روغن کوهان شتر یادتون نره..بواسیر بیماری خاصی نیست به راحتی درمان میشه و حتی نیاز به جراحی هم نیست…موفق و سلامت باشید .

 113. سلام و وقت بخیر
  من مردی۳۳ساله هستم که از نزدیک ۳سال پیش باخونریزی هنگام اجابت مزاج به دکتر مراجعه کردم و ایشان پس از معاینه تشخیص هموروئید دادند.کم کم زائده ای در بیرون مقعد ظاهر شد که در عین استفاده از پمادهای تجویزی هر روز به شکل میله ای بزرگتر شد تا به حدود۲/۵سانت رسید.بغیر از خونریزی درد چندانی نداشتم تا اینکه از پماد تجویزی دکتر دیگری استفاده کردم که درد برای مدتی زیاد و پس از آن زائده کوچک دیگری نیز در کنار زائده قبلی ظاهر شد.اینک درد متوقف شده اما خواستم لطف کنید نوع هموروئید خارجی بنده را بفرمایید و اینکه چون اینجانب کارمند هستم آیا پس از جراحی با لیزر امکان ادامه فعالیت برروی صندلی به مدت حدود۹ساعت در روز وجود دارد؟هزینه جراحی با لیزر چقدر است؟ وآیا امکان بازگشت مجددا برای بالشتک ها وجود دارد؟

 114. سلام
  اینکه توی ماشین میشنم چه به عنوان سرنشین یا راننده بوی بدی بعد از طی مسافتی انتشار میشه که ظاهرا از ناحیه مقعد هستش که حالت بوی مدفوع رو داره علتش چیه چکار باید بکنم تا این مشکل برطرف بشه؟

 115. سلام من‌نزدیک ۸ساله بواسیر دارم الانم‌عقد کردممم کل فکرم‌درگیره دوس دارم تا قبل عزدسی این‌مشکلم حل شه توروخدا یه راه حلی ک ۱۰۰درصد خوب میشه بهم‌بگید خیلی فکرمو درگیر کرده .میترسم‌عملم‌کنم‌😞😔

  • دکتـــــــــر - بواسیر- همورویید

   بهتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرین راه درمان بواسیر یا همورویید رو به همتون میگم فقط انجام بدید(بهترین روش درمان بواسیر):
   یه کرم بدارید توی توالت
   هر بار که دسشویی میرید، منظورم تعداد دفعاتی هست که توالت میرید بعد از شستشو محل مقعد رو چرب کنید و آرم با دستتون برآمدگی که بیرون زده هست رو به داخل مقعد فشار بدید که بره داخل
   هرچند این عمل دفعات اول خیلی دردناکه اما کم کم بهتر میشه انجامش براتون
   پس هربار چرب کنید و با انگشت بزنیدد بره داخل
   چون وقتی بیرونه فرم میگیره به همون شکل و هی بدتر و دردناک تر میشه
   اما وقتی بره داخل کم کم کوچیک میشه
   و بعد از یک ای دو هفته خوب میشه
   به این روش شک نکنید من با همین روش درمان شدم.
   چرب کردنم فراموش نکنید هر بار
   با عمل مشکلتون رفع نمیشه اینو مطمین باشید. برای خیلیا برگشت داره

 116. کرم‌چی؟؟؟؟،واقعا اینجوری خوب میشه؟؟؟؟ینی میشه😔😔😔اسم کرم چیه؟؟؟؟لطفا

 117. سلام.من یه چندوقتی هست که متوجه شدم دور مقعد دو تا زائده گوشتی صورتی رنگ بوجود اومده ک اصلا درد و سوزش نداره و گاهی اوقات که یبوست دارم کمی خونریزی دارم،از نظر ظاهری برام خیلی مهمه میخواستم بدونم آیا درمان خونگی هست که اینهارو از بین ببره یا خیر..
  اگر جواب بدید ممنون میشم..

 118. باسلام. دوستان من مدتیه در مقعدم چهار تا گوشت اضافی مث تاول ظاهر میشه که بعدا ازاجابت باید با انگشت داخل کنم وهیچ دردی نداشتم وگاگاهی خونریزی داشتم ولیکن الان چندروزی هست درحین اجابت درد شدید دارم لطفا مرا راهنمایی کنید .سپاس

 119. سلام .. من درحین اجابت خیلی درد میکشم بنظر شما چ باید کرد . لطفا راهنمایی کنید

 120. سلام. موقع دستشویی رفتن خیلی درد دارم چ چیزی خوبه برای تسکینش؟لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم .

 121. سللم
  مدتیه ک ی بیرون زدگی دارم ک وقتی میشینم کمیش معلومه،قبلا بواسیر داشتم با دارو و پماد خوب شد ی تیکه مث گوشت بیرون مقعدم بود ک اذیتم نمیکرد،الان این بیرون زدگی که معلومه سوزش داره همیشه ،وقتی برای مدفوع میرم با این که اسهالم ولی درد و سنمیکرد و دردی نداشتم اما بعد از شستو شو وقتی دوباره ب دسشویی میرفتم بعد از خشک کردن متوجه میشدم ک دسمال بخاطر دفع قبل کثیف شده کمی،ولی الان چهار روزه ک درد شدید دارم موقع دفع جوری ک دفعو نیمه کاره میزارم،خون ریزی اصلا ندارم ی برامدگی سفت روی مقعدم میبینم نمیدونم همون بیرون زدگی بواسیره یا چرکه, هم رنگ پوسته مقعدمه،چون هر روز عمل مدفوع انجام میدم درد زیادی دارم،حس میکنم ترشحاتی هم داره،دوباره با دسمال تمیز کردم ک رنگ تقریبا نارجی بود نمیدونم همون مدفوع یا نه ولی بویی ندارهوزش زیادی داره که غیر قابل تحمله،لطفا راهنماییم کنید

 122. سلام من مدت زیادی است بواسیر دارم راههای سنتی زیادی امتحان کردم نتیجه قطعی نگرفتم اما با مراعات غذایی بیشتر اوقات مشکل خاصی ندارم. چیزی که نگرانم کرده اینه که وقتی به خونریزی میافته گاهی دچار تب و لرز هم میشم ایا این مساله به بواسیر مربوط میشه؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*