جدیدترین مطالب گالوس:

اندازه گیری سرعت اینترنت با گوشی

سرعت-اینترنت

آیا تا به حال شده است که بخواهید سرعت اینترنت را به صورت دقیق بسنجید؟ برنامه‌ی Speedtest به راحتی این کار را برای شما انجام می‌دهد. با این برنامه می‌توانید سرعت اینترنت خانه و اینترنت موبایل را بسنجید و با دوستانتان مقایسه کنید. ظاهر این برنامه بسیار زیبا طراحی شده است که کار با آن را لذت‌بخش می‌کند.
بعد از اجرای برنامه با انتخاب گزینه‌ی Begin Test کار تست سرعت اینترنت شروع می‌شود. به طور پیش‌فرض نزدیک‌ترین سرور برای این کار انتخاب می‌شود ولی می‌توانید در تنظیمات برنامه سرور دیگری انتخاب کنید. بهتر است وقتی می‌خواهید سرعت اینترنت را بسنجید برنامه‌ی دیگری که از اینترنت استفاده می‌کند باز نباشد و همزمان دانلود نکنید تا نتایج دقیق و واقعی باشند. سرعت اینترنت به صورت سه عدد به شما ارایه می‌شود. پینگ، سرعت دانلود، و سرعت آپلود.
برای محاسبه‌ی پینگ، یک بسته‌ی کوچک اطلاعاتی (مثلاً ۳۲ بایت) به سرور ارسال شده و سرور آن را به گوشی پس می‌فرستد (به این عمل پینگ کردن می‌گویند). زمان رفت و برگشت این بسته به میلی‌ثانیه تحت عنوان پینگ نوشته می‌شود. عدد پینگ برای بازی‌های آنلاین مهم است. چون در این بازی‌ها بسته‌های کوچک اطلاعاتی بین سیستم کاربر و سرور منتقل می‌شوند و مهم است که بسته‌ها هرچه زودتر برسند تا در بازی وقفه ایجاد نشود. بعد از انجام تست می‌توانید تمام نتایج را در قسمت Results ببینید و با هم مقایسه کنید. حتی می‌توانید آن‌ها را به صورت جدول (با فرمت CSV) به ایمیل ارسال کنید.
سرعت‌ها در این برنامه با واحد استاندارد پهنای باند یعنی Mbps (مگابیت بر ثانیه) نمایش داده می‌شوند. این واحد با واحدی که برای سرعت دانلود فایل در رایانه نمایش داده می‌شود (KBps یا کیلوبایت بر ثانیه) متفاوت است. اگر می‌خواهید بدانید فایل‌ها با چه سرعتی دانلود و یا آپلود می‌شوند می‌توانید در تنظیمات برنامه واحد‌ سرعت را به کیلوبایت بر ثانیه تغییر دهید.

دانلود نرم افزار Speedtest

(۹۹۴)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*